Konie i kuce. Kompendium

The Encyclopedia of Horses and Ponies
978-1-4075-5935-3
hobby
Cata

Książka stanowi kompendium wiedzy o koniach. Przystępnie opracowany tekst oraz liczne fotografie zainteresują nie tylko miłośników tych pięknych zwierząt. Jest to wszechstronny przewodnik po głównych rasach, ilustrowany tysiącem zdjęć oraz rysunków. Łatwe do odczytania znaki graficzne informują o przeznaczeniu, typie, temperamencie danej rasy. Notki identyfikacyjne zwierają dane o wielkości zwierzęcia, maści i kraju pochodzenia. Część główna obejmuje interesujące wprowadzenie do historii i anatomii konia. Zawiera praktyczny informator dla właściciela, jak opiekować się koniem, aby był w doskonałej formie.

źródło opisu: Parragon, 2008

Anima | 2015-05-14

W momencie, kiedy dopiero zaczynałam przygodę z końmi i jeździectwem, była wystarczająca, by dowiedzieć się czegoś o rasach koni i ogólnie o nich samych.
Dzisiaj wiem, że jest wiele lepszych książek, rasy nie są najistotniejsze, a najistotniejsze kwestie nakreślono zbyt ogólnie.
Książka zawiera trochę błędów - te same zdjęcia obrócone w poziomie są ukazywane jako zdjęcia koni dwóch różnych ras, chociażby.
Część porad i informacji również - zakwestionowałabym, nauczona doświadczeniem.
Także, według mnie - książka jak książka, ładnie wygląda na półce :)

Książka z tej serii o koniach (podobnie zresztą jak ta o psach) prezentuje się całkiem przeciętnie. Można znaleźć w niej sporo błędów - o ile pamiętam to samo zdjęcie konia w jednej części książki jest podpisane jako koń achał - tekiński a w innej jako koń turkmeński.
W dodatku każdy temat został potraktowany po macoszemu, ledwie co nakreślony.

Porshia | 2011-09-10
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Konie

Mam poprzednią wersję,ale jestem bardzo zadowolona.Kompendium spełniło swoją rolę oprowadzając po końskim świecie,zaznajamiając z blisko 200 rasami oraz ciesząc oko barwnymi ilustracjami.Czego chcieć więcej :)

PaniPegaz | 2011-09-23

W księgarniach dobrych książek o koniach i jeździe konnej jest jak na lekarstwo, dominuje albo chłam z przerostem formy nad treścią, albo pozycje typowo specjalistyczne, dobre ale nastawione głównie na ludzi pracujących z końmi zawodowo, laik po pozycjach drugiej kategorii może dostać lekkiego kręćka.
Do rzeczy: książka nie zawiera wielu wskazówek na temat jazdy, jest przeznaczona bardziej dla osób średnio zaawansowanych, które już trochę jeżdżą (ok. roku), chcą dowiedzieć się jak najwięcej o rasach koni i ich pielęgnacji. Książka dobrze napisana, lekko się czyta, szkoda tylko, że trochę mało miejsca poświęcono psychice koni. Na pewno jedna z ciekawszych pozycji dostępnych w księgarniach, na allegro jej nie spotkałam.

Truskawkowa | 2013-07-19

Świetna książka. Szeroki zakres informacji :D