Harmonia jeźdźca i konia

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

Przez ponad połowę wieku Sally Swift była pionierką w nowej filozofii nauczania jazdy konnej opierającej się przede wszystkim na świadomości własnego ciała, jego równowadze oraz stosowaniu wzroku rozproszonego. Teraz jej metody zebrane w formie książki umożliwiają jeźdźcom i ich koniom uzyskanie harmonii we wspólnej pracy bez uczucia bólu i niewygody.Niezwykle dokładne ilustracje i fotografie nie stosowane nigdy wcześniej w książkach na temat jazdy konnej, bardzo trafnie tłumaczą anatomię i przedstawiają wyobrażenia, pomagając naszemu umysłowi i ciału w odnalezieniu nowego, wewnętrznego podejścia do jazdy konnej.?Tytuł? jest książką zarówno dla początkujących jak i tych zaliczających się do światowej klasy jeźdźców.

HairWitchProject | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Coś fantastycznego!
Odłożyłam już przeczytaną i nie mogę się nadziwić ile przez te niecałe 200 stron autorka mi przekazała. Już na wczorajszym treningu zaczęłam wdrażać pewne elementy (niestety nie wszystko udało mi się spamiętać siedząc na końskim grzbiecie :) ) i efekt powalił na kolana. W skrócie? Kobyła, która zawsze ścinała zakręty, była sztywna i spięta dzięki mojemu "nowemu" dosiadowi i "równowadze wewnętrznej" wykonywała wszelkie polecenia ze spokojem, odpowiednim wygięciem i lekkością. Moje galopy także zaczęły w końcu wyglądać, choć ta mała wybitnie wybija :)
Ogólnie - polecam tę książkę całym sercem. Dla mnie niezbędny element końskiego szkolenia. Przeczytajcie, wdrożcie i dajcie się cieszyć jazdą sobie i koniom :)

Medgarb | 2018-04-25
Przeczytana: marzec 2018

Książka jest dedykowana do początkujących i zaawansowanych jeźdźców przy czym moja opinia jest taka że bardziej przyda się od poziomu średnio zaawansowanego, początkujący może nie zrozumieć informacji w niej zawartej a wręcz się zniechęcić pod ogromem bardzo wnikliwej wiedzy. Tym którzy przeszli pierwszy poziom nauki jazdy konnej i wchodzą na poziom średnio zaawansowany lub zaawansowany gorąco polecam, problemy i zagadnienia poruszane w książce to częsta codzienność u jeźdźców, książka w bardzo przystępny sposób pozwala na ich zrozumienie oraz wdrożenie czynności które pozwolą na poprawę jazdy.

Effcia | 2017-09-20
Przeczytana: czerwiec 2017

Nie jestem jeźdźcem zawodowym, a początkującym. Książkę polecił mi mój instruktor kiedy miałam problem z równowagą i anglezowaniem. Ci, którzy chcą zacząć przygodę z jeździectwem, powinni zacząć od pozycji, które opisują podstawy - bo w niej ich nie ma. Jednakże kto już wsiadł na konia, bez wątpienia zrozumie co autor miał na myśli. Ta pozycja jest bardzo czytelna, autorka świetnie obrazuje czynności,na których należy się skupić, posługuje się rysunkami oraz działa na wyobraźnię jeźdźca.Bez wątpienia książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego miłośnika koni.

Kasia Tok | 2014-12-07
Przeczytana: 10 listopada 2014

Szczerze polecam każdemu adeptowi jeździectwa. Autorka bardzo obrazowo tłumaczy poszczególne elementy jazdy konnej. Lektura pomaga zobrazować sobie jak powinien wyglądać prawidłowy dosiad, jak osiągnąć równowagę czy w jaki sposób efektywnie używać naszych zmysłów - przede wszystkim wzroku rozproszonego. Wszystko po to by jazda konna mogła stać się prawdziwą przyjemnością nie tylko dla jeźdźca, ale i dla konia.

Wiktoria | 2012-12-20
Przeczytana: listopad 2012

Do przeczytania książki skłoniły mnie naprawdę dobre opinie o niej. Trochę się przestraszyłam widząc nazwy rozdziałów takie jak: "Funkcje naszego mózgu" czy "Przepływ energii", ponieważ nie cierpię takich psycho-metafizycznych bełkotów, ale na szczęście nie było najgorzej :).
Książka jest przeznaczona (tak jak deklaruje autorka) dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania oprócz początkującego. W książce nie ma podstaw, których można się nauczyć od każdego instruktora jeździectwa, są natomiast wskazówki jak sprawić by koń nie traktował nas jak ciężki i niewygodny plecak oraz bez oporu wykonywał polecenia.
Czytając o książce znalazłam opinię, że jest to "zbiór ćwiczeń". I tak i nie. Są to w zasadzie rady jak poprawić pozycję jeźdźca w siodle za pomocą kilku ciekawych i zapadających w pamięć wyobrażeń. Wszystko poparte jest solidnymi podstawami zasad ruchu mięśni i szkieletu zarówno konia jak i jeźdźca.
W książce znajdziemy trochę "metafizyki", np. "przepływ energii", czy...

Samaneri | 2014-11-25
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Rewelacyjna książka! Sally Swift opisuje poszczególne elementy dosiadu uwzględniając anatomię człowieka, opisując szczegółowo co się dzieje, kiedy i dlaczego, a dodatkowo mocno porusza wyobraźnię, co bardzo pomaga w nauce dosiadu. Książka jest bogata w ćwiczenia, podpowiedzi i wskazówki, które okazują się bardzo pomocne podczas pracy nad własnym dosiadem. W książce jest całe mnóstwo wartościowych informacji okraszonych rysunkami, zdjęciami, a opisy są bogate i skłaniają do myślenia. Gorąco polecam każdemu, kto chce popracować nad swoim dosiadem i dążyć do doskonałości!

Genialna książka !! Pani Swift ma ogromną wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o konie. Obrazki i zdjęcia bardzo pomagają zrozumieć niektóre rzeczy ;)

Polecam !!

Ula | 2014-07-06

Świetna pozycja dla osób, które chcą udoskonalić swoją technikę jazdy.

roshpunka | 2018-03-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Konie