Kumpelki, randki i... tajemniczy nieznajomy

Cykl: Kumpelki, randki (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Mates, dates and inflatable bras

Lucy ma 14 lat i... calą masę kompleksów. Nie wie, kim chce zostać, kiedy dorośnie, nie zna celu swojego życia. Jest za niska, za chuda i wygląda jak dwunastoletni dzieciak. Jej najlepsza przyjacółka Izzie zaprzyjaźniła się z fascynującą i piękną Nestą i Lucy czuje się odsunięta na boczny tor. Pewnego dnia dostrzega na ulicy chłopaka swoich marzeń. Jak go poznać, jak zwrócić na siebie jego...

Pewnego dnia dostrzega na ulicy chłopaka swoich marzeń. Jak go poznać, jak zwrócić na siebie jego uwagę? Nowa fryzura, nowe ciuchy - to wszystko nie wystarcza! Jakby tego było mało, okazuje się, że Tajemniczy Nieznajomy jest... Ale tego się dowiecie z książki!

Czy Lucy odkryje cel swojego życia? Czy przekona się do Nesty? No i - czy zainteresuje sobą Tajemniczego Nieznajomego?

źródło opisu: [Wydawnictwo Egmont Polska, 2006]

Mak | 2014-03-27
Przeczytana: 2008 rok

Opowiadania kojarzą mi się z okresem gimnazjum, bo wtedy je czytałam.

Książki z tej serii nawet mi się podobały, jedne bardziej, inne mniej, jednak humoru w nich nie brakowało.

Nie najgorsze, ale też nie było szału.

Justilla | 2010-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Każda napisana takim samym schematem: problem, borykanie się z tym problemem, rozwiązanie. Bohaterkami są cztery (najpierw trzy) dziewczyny, a każda książka pisana jest z punktu widzenia innej (pierwsza Lucy, druga Izzie, itd.). Najważniejszym wątkiem w całej serii jest przyjaźń bohaterek i ich wzajemne wsparcie, zrozumienie i zaufanie. Każda niesie jakąś wartość. Wewnątrz tomy są przyozdobione różnymi obrazkami, ilustrującymi (podsumowującymi) dany wątek.

To czytadełka na jedną godzinę, czyta się szybko i przyjemnie. Jak to książki dla młodzieży. Kto lubi takie książki, to polecam.

lola041 | 2014-11-26

Oceniając całą serię, powiem jedno słowo : FANTASTYCZNA.
Dużo humoru, opisów, dialogów. Naprawdę jestem zachwycona. Autorka ma naprawdę nie mało poczucia humoru. Wydaje mi się otwarta i przyjazna co z pewnością wpływa na książki całej seri. Uważam że każda dziewczyna co weźmie do ręki chodź jedną z nich może zobaczyć tam siebke. Daje to dowód na kolejną dobrą ceche książki - uniwersalność. Polecam szczerze.
Zapraszam na mojego bloga na WP modablankiwillows

kasiaxd | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Książka bardzo fajna i wciągająca. Jest lekka i szybko się czyta. Polecam ją wszystkim dziewczynom ;)

ola2998 | 2012-02-13

Przeczytałam całą serię bardzo dawno, ale uwielbiam ją.

Julia | 2011-12-25

Pamiętam moment w tej książce jak główna bohaterka poszła do fryzjera i fryzjer -za przeproszeniem- spieprzył jej włosy. Tak bardzo nad tym rozpaczała, plus fakt, że z natury była bardzo cichutka i nieśmiała, że nawet ja się popłakałam(miałam może 13 lat)

Littleveronica | 2010-08-06

Łyknęłam bardzo szybko. Może nie jest to powieść górnolotna, rzekłabym, że pozostawia sporo do życzenia pod względem technicznym, jednak miło się ją czytało. Niestety, nie pamiętam już nawet, jak się skończyła.

Molik | 2012-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2012

Książkę oceniam jako DOBRA. Jest ona praktycznie taka sama jak inne książki o nastolatkach, ale powiem że mnie zaciekawiła i przeczytanie jej zajeło mi tylko kilka godzin :D pozdrawiam.!.!.!.!.!

Hammettova | 2011-02-13
Przeczytana: 2009 rok

Przewidywalna, typowa. Jak każda z tej kategorii. Jednak saga niesamowita. Lubię ją pomimo tego, że kompletnie nie jest w moim typie.

BezZnieczulenia | 2011-08-14
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

czyta się ja jednym tchem i jest ciekawa ale i też ... pusta jest to książka dla przecietnych nastolatek powyzej 13 roku zycia.