Zielony taniec

Seria: O mnie, o tobie, o nas
Wydawnictwo: Publicat
Iga

Olka i Szymek znają się od urodzenia. Ich rodzice zaprzyjaźnili się jeszcze na studiach, przez pewien czas mieszkali razem, potem kupili mieszkanie w tym samym bloku... Dla wszystkich jest właściwie oczywiste, że chłopak i dziewczyna są parą... a nawet jeśli jeszcze nie są, to na pewno kiedyś będą. Dla wszystkich... oprócz Ewki, która przychodzi do ich klasy i od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Szymku.

[Wydawnictwo Publicat, 2005]

Ejdżita49 | 2011-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dwoje nastolatków, Ola i Szymon, są przyjaciółmi od zawsze. Wszyscy myślą, żę byli, są i będą parą do końca życia. Wszyscy – z wyjątkiem nich samych. Nagle jednak w klasie pojawia się nowa uczennica – Ewa, która sprawia, że wszystko się zmienia...
Jakie uczucie tak naprawdę łączy Olę i Szymona? Kim są ludzie „tańczący” o wschodzie słońca? Jaką rolę w życiu bohaterów odegra Ewa?

„Zielony taniec” to typowa książka dla młodzieży – do dorosłych na 100% nie trafi. Ale to chyba logiczne. Występuje tu ciekawy wątek detektywistyczny pozwala odpocząć od „romansidła”. Jest to lektura na 1, góra 2 wieczory – bardzo krótka, bardzo szybko się czyta. Bohaterowie zachowują się całą książkę jak żuraw i czapla, ot co!
Całość jest napisana w 1. osobie, lecz okiem wielu bohaterów – zdarzało się, że przestawałam się orientować, kto aktualnie się wypowiada (ale powodem mogło być również to, że czytałam późno w nocy ;D).

koniaralisa13 | 2016-03-04
Przeczytana: 24 lutego 2016

Ola i Szymek przyjaźnią się od dziecka...:)Nagle jednak zdają sobie sprawę,że są w sobie zakochani...;) Serdecznie polecam!!! :D To krótka,poruszająca, relaksująca i pouczająca powieść o prawdziwym uczuciu miłości!!!<3

| 2011-12-16
Przeczytana: 28 listopada 2010

Książka ciekawa, ale nie rewelacyjna. Powiedziałabym raczej, że jest poprawna. Tematyka typowo dla młodzieży (mamy nastoletnią miłość-przyjaźń), ale sięgnąć mogą po nią też starsi, zwłaszcza miłośnicy twórczości pani Liliany Fabisińskiej. A już w szczególności ci, którzy zastanawiają się, czy istnieje przyjaźń damsko-męska.

Kooniaraa | 2011-12-08
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Ta książka ... Mmmm :) Bodobala mi się ale mogła być troszkę lepsza ... A tak ogólnie to nic do narzucenia :D ....

Lola | 2016-05-03
Kalota | 2016-02-13