Paryskie Księżniczki

Tłumaczenie: Iwona Libucha
Cykl: Dziewczyny z klasą (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Paris Princess
nastolatki, przyjaźń, moda
Gabii

Carrie, Rani i Chole nie mogą się doczekać dziewczyn z Francji, które przyjeżdżają na wymianę do ich szkoły. W końcu to paryżanki! One na pewno wiedzą wszystko o najnowszych trendach w modzie. Szybko jednak okazuje się, że Carrie nie może dogadać się z Marie-Camille, która zachowuje się jak nieznośna księżniczka. Po pierwszych nieporozumieniach sytuacja tylko się pogarsza... A kosztowne kremy...

A kosztowne kremy i ciuchy z metkami znanych projektantów nie są dobrym lekarstwem na brak pewności siebie i stresy nastoletniego życia.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.ksiegarnia-wdk.pl/product/14023/dziewcz...»

Monia0420 | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 13 października 2014

Tytuł idealnie dobrany do treści książki. Ogólnie ciekawa historia przedstawiona w formie pamiętnika. Najzabawniejsze było czytanie ''francuskich'' słów. Książka zdecydowanie dla młodych czytelniczek. Dobra książka, ale raczej już do niej nie powrócę.

Nikola | 2013-04-20
Przeczytana: 15 lipca 2012

Bardzo ciekawa książka dla młodych dziewczyn. Opowiada ciekawą historię trzech przyjaciółek, które zmagają się ze szkołą, chłopakami i ... modą. Tytuł świetnie oddaje treść książki, zdarzają się w niej zabawne zdarzenia, a przerobienie francuskich słów na polski było najlepsze z całej książki. Morał tej książki to było m.i. nie wychodzić na imprezy przez stanika i to że nie wszystkich ludzi można zmienić.

brandseld | 2011-06-08
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ciekawa książka. Lekka, a przede wszystkim zabawna. Podobają mi się takie książki, które przedstawiają problemy nastolatek i ich rozwiązania a przy tym odrobinę zdawkowego humoru. Ta książka idealnie to odzwierciedla. Jak najbardziej jest warta przeczytania.

KasiaM | 2012-05-16
Przeczytana: kwiecień 2012

Moim zdaniem jest to przeciętna książka ,najgorsza z serii "Dziewczyny z klasą". Brak wątków miłosnych, uroków dodawał akcent francuskich słów np :"Phoszę ?" bardzo się bawiłam czytając te przerobione polskie słowa.

KołoLiterackie | 2013-09-23
Przeczytana: 20 lipca 2013

Ta książka opowiada o dziewczynach, które mieszkają w Anglii i uczą się języka francuskiego. Odwiedzają je Francuzki. Jak sam tytuł wskazuje to dla dziewczynek. Magda

miśka | 2013-07-12
Przeczytana: 2012 rok

fajna wakacyjna książka

Sasia_ | 2012-07-29
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Książka bardzo ciekawa, warto było ją przeczytać. Bardzo wciągająca i zabawna. Ogólnie polecam.

julia1998 | 2012-07-11
Przeczytana: 06 lipca 2012

Książka ciekawa, lekka i chwilami zabawna. Opisuje problemy nastolatek.

Wiktoria Wasielewska | 2013-01-06
Przeczytana: lipiec 2012