Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii

Okładka książki Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii Valerie Ann Worwood
Okładka książki Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii
Valerie Ann Worwood Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The Complete Book of Essential Oils and Aromatherapy: Over 600 Natural, Non-Toxic and Fragrant Recipes to Create Health - Beauty - a Safe Home Environment
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2010-06-01
2010-06-01
978-83-7377-412-4
Ryszard Oślizło
aromaterapia olejki eteryczne

"Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii", które zostało napisane przez Valerie Ann Worwood, która jest doktorem medycyny komplementarnej, aromaterapeutką i przewodniczącą Międzynarodowej Federacji Aromaterapeutów, zdecydowanie jest idealnym kompedium wiedzy dla każdego, kto stosuje, bądź chce zacząć stosować w swoim życiu aromaterapię i olejki eteryczne. To idealna osoba do przekazania wiedzy tym, którzy chcą się dowiedzieć wszystkiego z tej dziedziny i móc z niej w pełni korzystać. Olejki eteryczne i aromaterapia jest niezwykle szerokim zakresem wiedzy i poznanie jej tajników może okazać się kluczowym do tego, aby móc rozsądnie korzystać z tych dobrodziejstw.
W dzisiejszych czasach, gdy bardzo "modne" i popularne staje się stosowanie olejków eterycznych i aromaterapii niestety możemy na rynku spotkać wielu pseudo znawców, którym jedynie zależy na tym, aby sprzedać nam dane produkty, niekoniecznie zważając na to, czy mogą nam one faktycznie pomóc. Bowiem, aby stosowanie aromaterapii przynosiło zamierzone skutki, trzeba wiedzieć w jaki sposó i kiedy powinniśmy z niej korzystać.
Autorka w swojej książce zawarła ogrom wiedzy, który z pewnością był przez nią gromadzony latami. Znajdziemy w niej dosłownie wszystkie niezbędne nam wskazówki, Valerie przekazuje nam wiedzę na temat zastosowań poszczególnych olejków w konkretnych schorzeniach. Jak się dowiadujemy aromaterapia może okazać się kluczową pomocą w przypadku naszych przypadłości, jak również w przypadku schorzeń naszych dzieci. Ale olejki eteryczne mogą być pomocne nie tylko w przypadku bólu gardła, kataru, nawracającej migreny. Aromaterapia możę nam także pomóc we wzmacnianiu naszej odporności, jak również w przypadku rozwiniętych schorzeń jak zapalenie płóc, oskrzeli, może pomóc nam w walce z depresją, złymi nastrojami, ale również może okazać się kluczowe w dbaniu o nasze piękno. Aromaterapia możę również wpływać na wygląd naszej skóry, włosów, kondycję naszych żył, płuc, czy serca. Dzięki aromaterapii możęmy nawet przeciwdziałać naszym streson, co w dzisiejszych czasach jest niestety niezwykle powszechne wśród ludzi, którzy żyją pod ciągłą presją i nieomal zawsze w pędzie. Jak się okazuje z wieloma problemami natury zdrowia i piękna jesteśmy w stanie radzić sobie przy zastosowaniu aromaterapii i olejków eterycznych. Z ksiązki dowiemy się w jakim przypadku, na jakie dolegliwości, co powinniśmy stosować. Dosłownie mamy wszystko jasno i przejrzyście opisane, w taki sposób, że nie mając do tej pory żądnej wiedzy na ten temat jesteśmy w stanie zacząć korzystać z aromaterapii w swoim życiu. Na każde schorzenie mamy podane porady, odpowiedni dobór olejków, z którego możemy w pełni skorzystać. Autorka podaje dokłądne proporcje poszczególnych olejków eterycznych potrzenych do zastosowania w walce z poszczególnymi schorzeniami, których w książce opisanych jest ogrom, dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie w niej porady przedatne właśnie dla niego!
O tej książce nie można powiedzieć złego słowa. Jest to ponad tysiąc stron wiedzy, przydatnej wiedzy, którą każdy z nas może praktycznie wykorzystać w swoim domu, w swojej rodzinie, w swoim życiu. Jest to wiedza przydatna młodym ludziom, jak również osobom starszym. To wiedza, którą możemy stosować u niemowląt, dorosłych i osób starszych. Wiedza, która pozwoli nam uniknąć antybiotyków, sztucznych kosmetków i przede wszystkim wiedza, która pozwoli nam zaoszczędzić duże pieniądze, których nie wydamy na kremy, maście czy kosmetyki! Ta książka zdecydowanie jest trafioną inwestycją, która nam się zwróci! Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po to tomisko wiedzy i spróbowania zastosowania w swoim życiu i rodzinie aromaterapii. Wierzcie mi, że jak tylko spróbujecie to ona z pewnością zostanie z Wami już na zawsze!
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania ksiązki serdecznie dziękuję portalowi sztukater.pl

Aromaterapia jest bardzo popularna i ma wielu zwolenników, którzy przekonują o tym, że jest skuteczna i warto ją zastosować w praktyce. Nie miałam jeszcze okazji jej bliżej poznać, dlatego postanowiłam to zmienić i sięgnąć po obszerną pozycję „Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii” autorstwa Valerie Ann Worwood, w której można odnaleźć właściwości każdego z olejków eterycznych. Pozycja ta zebrała wiele pozytywnych opinii, dlatego byłam pewna, że się nie zawiodę. Na szczęście się nie pomyliłam, gdyż to kompendium aromaterapii w pełni mnie usatysfakcjonowało, zaspokajając mój głód wiedzy ;) Jeżeli doskwiera nam jakaś dolegliwość, mimo iż próbowaliśmy na wiele sposobów ją zwalczyć, kuracja olejkami eterycznymi może być właśnie tym, czego potrzebujemy ;) Pozycja ta naprawdę mnie zaskoczyła i to w bardzo pozytywny sposób. Nie przypuszczałam, że każdą przypadłość można uleczyć właśnie dzięki tym substancjom! Niesamowite właściwości olejków eterycznych są w stanie zdziałać cuda, a nawet pomóc pozbyć się kompleksów! Wiele osób dotkniętych jest trądzikiem młodzieńczym czy cellulitem, który jest dość kłopotliwym problemem. Valerie Ann Worwood w swojej książce prezentuje sześciostopniową kurację antycellulitową przy pomocy właśnie tych olejków, a także kurację przeciwtrądzikową, składającą się z trzech etapów! Myślę, że warto je wypróbować, gdy inne środki zawiodły, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie aromaterapia pomoże wam na zawsze pozbyć się tych przypadłości. „Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii” wywarła na mnie duże wrażenie. To fachowo opracowana pozycja, w której znajdziemy dosłownie wszystko na temat aromaterapii i zastosowania olejków eterycznych! Autorce należy się naprawdę duże uznanie za stworzenie tak profesjonalnego i szczegółowego dzieła. Uważam, że jest to wymarzona pozycja dla osób, zainteresowanych tą dziedziną. Nie znajdą chyba lepszej pozycji na rynku! Oczywiście serdecznie polecam i zachęcam do zapoznania się z tą wartościową książką ;) Jestem pewna, że się nie zawiedziecie!

Chcę dowiedzieć się w jaki sposób można skorzystać z właściwości olejków i to skłoniło mnie do sięgnięcia po tę książkę:)

• Zdrowie
  • Aromaterapia
  • Aromaterapia | kosmetyki
  • W kolejce
  • Chce w prezencie ;)
  • Ekologia, zdrowie, joga

Dodaj cytat z książki Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii