Jak zostaje się Bogiem

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-173-0
Jezus, Nowy Testament, dogmaty
Kamila

Jak zostaje się Bogiem, będąc wnikliwą analizą życia Jezusa z Nazaretu, ukazuje zaskakujące, a nawet szokujące treści zawarte w Nowym Testamencie. Choć w całości oparta na nierzadko sprzecznych ewangeliach, stanowi spójny dyskurs i wydobywa spod warstw dogmatów, schematów, przyzwyczajeń i obaw obraz, który odbiega od powszechnie znanej, pełnej nadprzyrodzonych elementów wersji teologicznej.

Stanisław Sadowski w sposób rzetelny i racjonalny wyjaśnia większość dziwnych, nienaturalnych czy wręcz cudownych zdarzeń z życia Jezusa i jego towarzyszy. Ta próba odszukania „prawdziwego” Jezusa wciągnie nie tylko Czytelników interesujących się historią starożytną i początkami chrześcijaństwa, ale również tych, którzy mają choć odrobinę wątpliwości co do prawdziwości narzucanej od wieków kościelnej teorii na temat biografii Jezusa.

[…] chciałbym odnaleźć człowieka, który był pierwowzorem dla stworzenia idealnego obrazu Syna Bożego, a właściwie Boga czczonego dzisiaj na ołtarzach. Pragnę w ten sposób oddać szacunek Jezusowi z Nazaretu, synowi Józefa i Marii, bardzo interesującemu, nieprzeciętnemu człowiekowi, który żył dwa tysiące lat temu w Galilei. Chciałbym też oddać sprawiedliwość jego najwierniejszemu i najbliższemu uczniowi, Judaszowi, tak nieuczciwie potraktowanemu przez los.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Joanna | 2014-10-05
Przeczytana: 04 marca 2012

Książka bardzo interesująca i bardzo przystępnie napisana. Tezy w niej przedstawione są bardzo przekonująco argumentowane.

Na półkach