Snoopy

Raz maleńki Karaluszek, Jadąc z Muszką do Koluszek, Tak na uszko Rzekł do Muszki: "Patrzaj, Muszko, Już Ko- luszki". Zbiór przezabawnych wierszy dla dzieci pióra mistrza dowcipnych rymów Antoniego Marianowicza. "Raz czterej mędrcy..." to wesoła mieszanka absurdalnego poczucia humoru, wpadających w ucho rymów, pełnej wdzięku zabawy słowem i świetnych ilustracji wielkiego Janusza...

Raz maleńki Karaluszek,
Jadąc z Muszką do Koluszek,
Tak na uszko
Rzekł do Muszki:
"Patrzaj, Muszko,
Już Ko-
luszki".

"Raz czterej mędrcy..." to wesoła mieszanka absurdalnego poczucia humoru, wpadających w ucho rymów, pełnej wdzięku zabawy słowem i świetnych ilustracji wielkiego Janusza Stannego.

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

[...]"

Darka | 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Bajki
Przeczytana: luty 2015

Przekopując się przez niezliczone strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych wydawnictw dla dzieci natknęłam się na Czterech mędrców... Ilustracje i wydawnictwo spowodowały, że przyjrzałam się książęce z bliska, a klika dni później już była w naszej domowej biblioteczce.

"Raz czterej mędrcy..." to cieniutki, bo zaledwie czterdziestostronicowy zbiorek rymowanek nacechowanych absurdalnym poczuciem humoru.
Do tego stare, bo ponad pięćdziesięcioletnie ilustracje, które w niczym nie ustępują tym dzisiejszym, większość z nich bijąc na głowę.

Dziecko co prawda może mieć problem ze zrozumieniem niektórych wyrazów (jak np. epolety), ale rodzic może zawsze maluchowi wytłumaczyć niezrozumiałe słownictwo.
Z pewnością na naszych półkach znajdzie się więcej książeczek z serii Mistrzowie Ilustracji.

Syl_wina | 2017-02-21
charlie | 2016-09-16