Garnitur na każdą okazję

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Serio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
The It-Doesn't-Matter Suit
Róża_Bzowa

Efektownie zilustrowana, pełna ciepła i nadziei książka dla dzieci pióra słynnej amerykańskiej poetki. Max Nix mieszka z mamą, tatą i sześcioma braćmi w małym górskim miasteczku. Jego życie jest wesołe i beztroskie, a do pełni szczęścia brakuje mu tylko jednej rzeczy: Max skrycie marzy o tym, by mieć własny garnitur. Garnitur, w którym mógłby robić wszystko. Garnitur na każdą okazję. Pewnego...

Max Nix mieszka z mamą, tatą i sześcioma braćmi w małym górskim miasteczku. Jego życie jest wesołe i beztroskie, a do pełni szczęścia brakuje mu tylko jednej rzeczy: Max skrycie marzy o tym, by mieć własny garnitur. Garnitur, w którym mógłby robić wszystko. Garnitur na każdą okazję. Pewnego dnia do drzwi państwa Nixów puka listonosz z tajemniczą paczką...

"Garnitur na każdą okazję" to jeden z nielicznych tekstów dla dzieci w dorobku Sylvii Plath. W tej czarującej historii o spełniających się marzeniach słynna poetka ukazuje nam swoje mniej znane literackie oblicze: pogodne i pełne ciepła.

Ilustracje: Agnieszka Skopińska.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/garnitur/garnitur.html

Femme | 2018-07-30

Ciekawostka. Życia nie zmienia, ale można się pokusić.

Maya | 2015-06-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Piękna historia o spełnianiu marzeń - i o umiejętności wykorzystania każdego przedmiotu. Podoba mi się idea, podoba mi się wykonanie, podobają mi się ilustracje. WARTO!

czytankianki | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 lipca 2012

Artur Kiela | 2012-07-06

Te, Sylvia, przewracaj się dalej w grobie. Przepraszam.