Tropem zaginionych

978-83-10-11921-6
obyczajowa, faktu, psy, ratownictwo
literatura faktu
Susie

"Tropem zaginionych" to poruszająca, autentyczna historia o świecie ratowników i ich psich towarzyszy. Autorka opowiada o niezwykłej więzi łączącej ludzi ze zwierzętami, o domu pełnym psów i kotów oraz o szkoleniu pewnej młodej, energicznej suczki na jak najlepszego tropiciela. Przed ratownikami stają rozmaite zadania: odszukanie zbuntowanego nastolatka, starszego pacjenta cierpiącego na...

Przed ratownikami stają rozmaite zadania: odszukanie zbuntowanego nastolatka, starszego pacjenta cierpiącego na chorobę Alzheimera lub ciała mężczyzny, który utonął w jeziorze na oczach własnej matki. Bardzo przejmująca jest także relacja z poszukiwań szczątków promu kosmicznego Columbia, który eksplodował nad terytorium Teksasu.

W obecnych czasach, gdy zamachy terrorystyczne są równie realnym zagrożeniem jak trzęsienie ziemi czy tsunami, dobrze wiedzieć, że naszym wybawcą może okazać się pies tropiący.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://nk.com.pl

eduko7 | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Niesamowite psy, ich opiekunowie i trenerzy. Każdego dnia są gotowi eś pomoc tym, którzy jej potrzebują - zaginionym wskutek choroby, niefrasobliwości, osobom, które uległy wypadkom. Gotowi niezależnie od pory, warunków atmosferycznych. Narażają własne zdrowie i życie. Może warto o tym pamiętać, zanim podejmie się niefrasobliwą, by nie rzec: bezmyślną decyzję.
To również historia przyjaźni między człowiekiem i psem, między psami o trudnej czasem przeszłości, a także między psami i kotami. Wzajemna troska, chęć ulżenia w cierpieniu, ale czasem też mała zazdrość. Czy kogoś nam to przypomina?...

Beata Zych | 2016-09-04

Ciekawie napisana książka, opowiadająca o ciężkiej pracy psów - ratowników oraz sposobie ich szkolenia. Jako typowa "psiara" polubiłam tę książkę od razu :).

| 2012-09-17
Przeczytana: 09 września 2011

Napisanie opinii na temat tej książki nie było rzeczą łatwą i oczywistą. Musiało minąć dużo czasu zanim nabrałam dystansu do tej pozycji literackiej i mogłam sklecić kilka słów na jej temat. To niesamowite jak wiele emocji jest w stanie wzbudzić w nas pozycja, która od początku do samego końca opowiada nam o pracy tysięcy psów na całym świecie. Niby jesteśmy tego świadomi i zawdzięczamy im naprawdę wiele, jednak nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak naprawdę wygląda czas, który spędzają one na ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.

"Tropem zaginionych" przedstawia nam egzystencję zwierząt, które od najmłodszych lat szkolone są do ciężkiej pracy u boku osób, dla których adrenalina jest czymś zupełnie normalnym. Na własnej skórze przekonamy się, że do obowiązków tych psów należy wiele różnych czynności, od których większość z nas, chciałaby się trzymać z daleka. Opieka nad nimi wymaga ogromnej ilości cierpliwości i oddania, które procentują ilekroć ich misja zostanie zakończona...

Adrian | 2011-09-02
Przeczytana: 02 września 2011

"Tropem zaginionych" to opowieść o codziennej, żmudnej, ale też i satysfakcjonującej pracy treserów-ratowników i ich niezwykle inteligentnych psach. Autorka ukazuje w świetny sposób relacje zachodzące pomiędzy opiekunem a psem ratowniczym od samego momentu poznania do zdobycia najwyższych kwalifikacji terenowych.

Puzzle, bo obok Susannah Charleson, to właśnie ta golden retrieverka jest główną bohaterką książki, emanuje rozpierającą ją energią, rwie się do pracy i brojenia w domu. Charleson, kobieta doświadczona w wielu ekstremalnych dyscyplinach, poznaje na własnej skórze, co to znaczy zawiązać głęboką relację z psem i jak ważna jest umiejętność zaufania zwierzęciu, od którego może zależeć życie wielu osób. Co najbardziej zwróciło moją uwagę w tej historii, to odsetek wezwań do zaginionych ludzi, których nigdy nie udaje się odnaleźć, pomimo olbrzymiej ilości grup poszukiwawczych. Okazuje się, że psy-ratownicy także odczuwają zawód przy nieudanych poszukiwaniach aczkolwiek ten...

nilitili | 2013-08-02

Jak na razie, jest to moja ''książka wakacji 2013'' :)
Książka jest super, wciąga od samego początku, do samego końca :D
POLECAM KAŻDEMU ^^

Patrycja | 2016-01-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Lubię książki, których fabuła przeplata się z życiem psa/kota itd. Wiecie takiego konkretnego zwierzęcia. Nie lubię za to, kiedy książka ma być o zwierzęciu i człowieku, a jednak to wychodzi na to, że to o tym drugim jest książka, a ta sprawa zwierzęcia jakby umyka. Na szczęście tutaj tak nie jest. dowiadujemy się dużo o głównej postaci oraz psie :) Dowiedziałam się z niej bardzo wielu ciekawych rzeczy o tresurze psów do poszukiwania ludzi nie rzadko przeplatających się z prawdziwymi wydarzeniami z historii świata. Książka złapała mnie za serce niejednokrotnie i jest to ta książka, którą mogę polecić ludziom lubiącym tego typu książki.

Nymeth | 2016-10-04

Książka, którą polecam każdemu. Zmieniła moje życie w dość znacznym stopniu, sprawiła, że poznałam wspaniałych, choć nieco szalonych ludzi i odkryłam swoją pasję :)

Nataala | 2016-08-30

Rewelacyjna książka, trzymająca w napięciu. oparta na faktach

carola | 2011-09-19
Przeczytana: 08 października 2011

Chciałabym więcej takich książek.Super!!

darkmoor | 2013-05-29
Przeczytana: 2012 rok

Książka cieszy się sporym powodzeniem i sympatią czytelników. Ponadto temat przez nią poruszany jest mi bardzo bliski. Dla tego też spodziewałem się naprawdę dobrej lektury. Niestety bardzo się zawiodłem.
Pierwszą wadą książki, która rzuciła mi się w oczy jest przekład. Niestety w tłumaczeniu zdarzają się błędy związane z pobieżną jedynie znajomością sposobów pracy psów ratowniczych. Wprawdzie niewtajemniczonemu czytelnikowi to nie przeszkodzi - ale pierwsza książka przedstawiająca specyfikę pracy grup poszukiwawczych powinna być pod tym względem bardziej dopracowana, gdyż potem w gazetach można przeczytać, że "zawalony budynek przeszukiwał pies tropiący".
Sama fabuła książki nie tworzy zwartej całości a jedynie zbiór historii, które zazwyczaj kończą się bez głębszej puenty. A przesłanie całości gubi się gdzieś i jest dość banalne. Historie o ratowaniu ludzi zawsze wzbudzają u mnie ogromne emocje - tu tych emocji brakuje, książka nie porywa a powinna.
Osobiście dobrnąłem do końca...