Tajemnica

Okładka książki Tajemnica Deborah Harkness
Okładka książki Tajemnica
Deborah Harkness Wydawnictwo: Amber Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1.2) fantasy, science fiction
Księga wszystkich dusz (tom 1.2)
A Discovery of Witches
Amber
2011-06-21
2011-06-21
Jan Jackowicz
czarownica księga wszystkich dusz zakazana miłość

Drugi tom "Księgi wszystkich dusz" nie rozczarowuje,powolny rytm narracji chwilami przyspiesza, żeby za chwilę znów zwolnić. Jednak to nie nudzi, nie przeszkadza. Dwa tomy książki a jedna seria serialu, który też nie rozczarowuje. Polecam.

Liczyłam, że akcja tej części będzie bardziej dynamiczna, nic bardziej mylnego. Książkę zmęczyłam. Polecam zostać przy serialu.

Kolejna część i nadal jest magia :) czytam wprawdzie po serialu na HBO więć mój Matthew to ich Matthew więc jest jeszcze milej. Na razie bardzo przyjemna lektura (choć co jak co ale bohaterka lekko mnie już drażni)

Ciekawa książka, ale w porównaniu do pierwszej nie wciągnęła mnie całkowicie, musiałam czytać na 2 taty bo w połowie już nie miałam na nią ochoty, jednak sama akcja bardzo ciekawa, dobrze się czyta wiec polecam

Szczerze to dla mnie jest trochę za nudno.

Szczerze to dla mnie jest trochę za nudno.

2 część magicznego cyklu. Dalsze losy czarownicy i Wilkołaka :-) polecam fanom Harrego Pottera :-)

Kontynuacja cyklu "Księga wszystkich dusz". Serię czytałam z pominięciem tomu "Księga czarownic" zaczynając od razu od tej. Czyta się szybko, ale równie szybko się o nim zapomni. Jak to ktoś ładnie już na forum napisał - autorka rozwleka historie do granic możliwości, więc czasem wieje nudą. Mówiąc wprost - arcydzieło to to nie jest, ale przyjemny odmóżdżacz.
Tym razem główni bohaterowie zmuszeni są przenieść się w bezpieczniejsze miejsce. Udają się do domu Diany, jej ciotki Sarah oraz jej partnerki Em, aby Diana zaakceptowała fakt, że jest czarownicą i podjęła się nauki w tym kierunku, która pozwoli Dianie nie tylko zapanować nad swoją mocą, ale także przeniesie ją i Matthew w czasie...

Tym razem...

Ciekawe koncepcja z przeniesieniem się w czasie. Bardzo mi się spodobał ten zamysł :)

No i Matthew Goode był niesamowity w roli w serialu :)

No i Matthew Goode był niesamowity w roli w serialu :)

Druga część przygód Diany Bishop, potężnej czarownicy i w dalszym ciągu jest interesująco, ciekawie, tajemniczo i romantycznie. I w dalszym ciągu autora rozwleka historie do granic możliwości.
Kilka wątków zostało już wyjaśnionych, ale na ich miejsce rodzi się kilka nowych. Mam wrażenie, że autorka za bardzo lubi chaos co niekoniecznie mnie czytelniczce to odpowiada. Za dużo i za wolno wszystko się dzieje.

Wartościowe jest w tym cyklu tło. Bardzo zgrabnie i ciekawie przedstawione postacie i czasy, w których żyli. To powoduje, że cykl jest interesujący. Niezła też jest fabuła książki.
Natomiast to co temu towarzyszy, czyli ta joga dla istot ..., czy 1/5 tomu poświęcona piciu herbaty ..., czy rozmemłana i niby idealna główna bohaterka. Przeintelektualizowane i niepotrzebnie.