Tajemnica mnicha

978-83-607-0395-3
mnich, tajemnica, średniowiecze
klasyka
gall21

Średniowiecze. Rok 1107. Do mrocznego opactwa w Munster przybywa tajemniczy nowicjusz imieniem Immanuel. Jest młody, skromny i jest malarzem. Chce ilustrować książki podczas ich przepisywania w skryptorium. Wszyscy mnisi widzą w nim pojętnego ucznia, chętnie malującego barwne ilustracje do przepisywanych tekstów. Wszyscy go kochają i akceptują, ale nikt nie wie, że Immanuel jest kobietą. W...

W opactwie przeżyje niezwykłe przygody, pozna największe osiągnięcia sztuki tamtych czasów. Przyczyni się do sprowadzenia bezcennych relikwii i pozna sposób na życie mnichów.

Czy znajdzie szczęście? Czy zostanie zdemaskowany? Czy wyjdzie na jaw, że nowy, młody, zdolny mnich to kobieta? I co dalej?

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl