antologia
Casthaluth

Dominium Solarne. Triumf ludzkości i jej ostateczne zniewolenie Wszechświat podbity i sterowany przez Sieć Mózgów. Uniwersum wstrząsane planetarnymi wojnami cyborgów i kosmicznymi bitwami rozgrywanymi w milisekundach. Imperium ludzi kreujących nowe światy i nowe życia. Dziwne kulty, których wyznawcy przemierzają wirtualne rzeczywistości, modyfikują ciała i zaprzedają umysły religiom Obcych...

Dominium Solarne. Triumf ludzkości i jej ostateczne zniewolenie

Dziwne kulty, których wyznawcy przemierzają wirtualne rzeczywistości, modyfikują ciała i zaprzedają umysły religiom Obcych ras. Sekty skupiające postludzi poszukujących ekstremalnych doznań - dryfujących w martwe peryferia kosmosu, nurkujących w obłoki gazowych olbrzymów i rzeźbiących pierścienie planet. Klany uciekające od wszechobecnej techniki, poszukujące nowych wyznań i nowej mistyki.
Tu człowieczeństwo jest miarą technologicznego zatracenia.

Niemożliwe wypadło już ze słownika. Sprawdź jaka przyszłość jest nam pisana i postaraj się nie stracić głowy...

Antologia "Głowobójcy" zawiera:

* 4 teksty ze zbioru "Wrócę do ciebie kacie" (Wrócę do ciebie kacie, Głowobójcy, Lotniarz, Nocny koncert)
* Opowiadanie z antologii "13 kotów" (Dotyk pamięci)
* Opowiadanie z legendarnego miesięcznika Magia i Miecz (Nocni żeńcy) - nigdy nie publikowane książkowo
* Grę paragrafową Rzeźbiarze pierścieni

Jest to jedyny dostępny na rynku zbiór prezentujący wszystkie tekstu autora o Dominium Solarnym.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

KBKBKB | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 31 lipca 2014

Zbiór opowiadań z szeroko rozumianego Dominium Solarnym, które nie ciągną tematów z "Kolorów sztandarów" czy "Schwytanego w światła", wobec czego mogą być traktowane jako osobne, niezależne od siebie wątki.

Nieco luźniej, więc i poziom pięterko niżej. Nadal jednak ciekawie, a najlepsze jest końcowe "Wrócę do ciebie kacie".

Gry paragrafowej nie oceniam, bo nie tykam na czytniku :)

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Mały spin-off opowieści z universum Dominium Solarnego. Kilka opowiadań przedstawiających specyfkę życia w universum, sekty, formy życia, osobliwości. Warta uwagi tylko dla kogoś kto przeczytał chociaż Kolory Sztandarów. Reszta może, ale nie musi. Nic co by wryło w fotel. Jedynym ratunkiem jest zawarta w książce gra paragrafowa przy której dobrze się bawiłem (i wygrałem za pierwszym razem, ha!)

Kern | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, SciFi, 2016
Przeczytana: lipiec 2016

Zbiór opowiadań z uniwersum dominium solarnego.
Wszystkie ciekawe, wszystkie oryginalne, wszystkie warte przeczytania. Niestety wiele z nich po prostu za krótkich by przekazać w pełni zamysł autora.
Dodatkowym smaczkiem jest tzw. gra paragrafowa - choćby dla niej warto przeczytać książkę.

szataniel | 2015-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sagi
Przeczytana: luty 2014

"Głowobójców" ciężko jest klasyfikować jako tom 3 sagi o Dominium Solarnym, ponieważ jest to zbiór opowiadań z wyjątkowo barwnego i różnorodnego uniwersum. Książka nie posiada odwołań do dwóch poprzednich części.
Kolejne opowiadania ujawniają aspekty życia najróżniejszych ludzi rozsianych po uniwersum, panujące zasady i poruszają kwestie, które są doskonałym uzupełnieniem dwutomowej sagi. Autor po raz kolejny raczy nas genialnymi opisami lokacji, świetnymi dialogami i akcją, której nie powstydzili by się najlepsi.
Postacie spotykamy tym razem na krótko, ale wystarczająco długo by wczuć się w ich role i problemy.
Ciekawym dodatkiem / rozdziałem jest gra akapitowa "Rzeźbiarze Pierścieni", w której w zależności od naszego wyboru otrzymujemy nakaz przejścia do odpowiedniego numeru akapitu. Gra posiada kilka alternatywnych zakończeń i zdecydowanie warto się z nią zapoznać.
Polecam każdemu fanowi Dominium Solarnego jako znakomite uzupełnienie historii z właściwego wątku...

Kosy | 2014-05-31

Samo w sobie dobre, aczkolwiek mam mały niedosyt. Po prostu oczekiwałem czegoś bardziej spójnego z poprzednią opowieścią.

vattghern76 | 2012-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Mogłoby być znacznie lepiej.. Acz kilka opowiadań wysokich wciąż lotów! Tylko po co ta gra??

Paweł Gryniewicz | 2013-09-01

Bardzo dobra pozycja, chociaż jak to zwylke bywa opowiadania nie prezentują równego poziomu. Zdecydowanie najlepsze to Głowobójcy, Lotniarz i Wrócę do Ciebie Kacie. Również gra paragrafowa Rzeźbiarze Pierścieni jest ciekawą pozycją.
Na pewno warto się zapoznać z tą książką :)

Magg0t | 2011-11-08
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Bardzo przeciętnie. Tylko dwa opowiadania: Wrócę do ciebie kacie i dotyk pamięci są warte przeczytania. Mają ciekawy pomysł i są sprawnie poprowadzone. Reszta to takie sobie przeciętniaki, których się po chwili nie pamięta.

| 2012-06-25
Przeczytana: 09 czerwca 2012