Głowobójcy

Okładka książki Głowobójcy Tomasz Kołodziejczak
Okładka książki Głowobójcy
Tomasz Kołodziejczak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Dominium Solarne (tom 3) Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantasy, science fiction
Dominium Solarne (tom 3)
Bestsellery polskiej fantastyki
Fabryka Słów
2011-07-08
2011-07-08
antologia

Okładka książki Sherwood #01 Tomasz Kołodziejczak, Michał Oracz, Piotr Pieńkowski [gry], Rafał Szyma, Ignacy Trzewiczek, Mateusz Wielgosz, Mateusz Zaród
Sherwood #01 Tomasz Kołodziejcza...
Okładka książki Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Bran MacLeod, Maria Olszewska, Stefan Weinfeld
Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jea...
Okładka książki Batman - Świat Brian Azzarello, Lee Bermejo, Ethem Onur Bilgiç, Alessandro Bilotta, Alberto Chimal, Ertan Ergil, Carlos Estefan, Mathieu Gabella, Inpyo Jeon, Jung Gi Kim, Tomasz Kołodziejczak, Stepan Kopriva, Piotr Kowalski (rysownik), Qiu Kun, Kirill Kutuzov, Nicola Mari, Thierry Martin, Pedro Mauro, JaeKwang Park, Egor Prutov, Paco Roca, Michal Suchánek, Rulo Valdés, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong, Okadaya Yuichi, Natalia Zaidova, Benjamin von Eckartsberg, Thomas von Kummant
Batman - Świat Brian Azzarello, Le...

Kilka opowiadań ekstra dla wielbicieli przedstawianego świata, jedno z nich nie do końca doczytałem jako przedstawienie teatralnę czy grę tekstową.

Zbiór opowiadań, jedno całkiem niezłe. Do tego gra parafowa - dla mnie nowość, ale wrażenia bez szału, więcej irytacji przez machanie kartkami niż frajdy z odkrywania historii.
Mimo wszystko szkoda, że to nie było rozwinięcie historii z dwóch pierwszych części, a jedynie luźne historie wzbogacające uniwersum.

Trochę mnie rozczarowało. Opowiadania w tym zbiorze niby są w tym samym uniwersum co poprzednie części ale w zupełnie innych częściach wszechświata, taktują o innych problemach. Z jednej strony pokazuje to jak ogromna i różnorodna może być galaktyka zamieszkana przez potomków tej samej cywilizacji, jednak z drugiej gdzieś uleciał ten klimat z pierwszych dwóch tomów.

Książkę kupiłem głównie dla gry paragrafowej, która swoją drogą jest dobra i wciągająca, jednak nie zawiodłem się resztą opowiadań, każde z nich zaciekawiło mnie na swój sposób. Przyjemnie spędziłem czas przy tej książce, chociaż nie miałem styczności z żadną inną książką Kołodziejczaka. Chociaż w niewielkim stopniu poznałem to uniwersum, chętnie zgłębię je bardziej czytając poprzednie części cyklu.

Zbiór opowiadań z uniwersum dominium solarnego.
Wszystkie ciekawe, wszystkie oryginalne, wszystkie warte przeczytania. Niestety wiele z nich po prostu za krótkich by przekazać w pełni zamysł autora.
Dodatkowym smaczkiem jest tzw. gra paragrafowa - choćby dla niej warto przeczytać książkę.

Zbiór opowiadań z uniwersum dominium solarnego.

"Głowobójców" ciężko jest klasyfikować jako tom 3 sagi o Dominium Solarnym, ponieważ jest to zbiór opowiadań z wyjątkowo barwnego i różnorodnego uniwersum. Książka nie posiada odwołań do dwóch poprzednich części.
Kolejne opowiadania ujawniają aspekty życia najróżniejszych ludzi rozsianych po uniwersum, panujące zasady i poruszają kwestie, które są doskonałym uzupełnieniem dwutomowej sagi. Autor po raz kolejny raczy nas genialnymi opisami lokacji, świetnymi dialogami i akcją, której nie powstydzili by się najlepsi.
Postacie spotykamy tym razem na krótko, ale wystarczająco długo by wczuć się w ich role i problemy.
Ciekawym dodatkiem / rozdziałem jest gra akapitowa "Rzeźbiarze Pierścieni", w której w zależności od naszego wyboru otrzymujemy nakaz przejścia do odpowiedniego numeru akapitu. Gra posiada kilka alternatywnych zakończeń i zdecydowanie warto się z nią zapoznać.
Polecam każdemu fanowi Dominium Solarnego jako znakomite uzupełnienie historii z właściwego wątku fabularnego.

Najlepiej wypada ostatnie opowiadanie "Wróce do ciebie kacie". Strasznie dłużyło się czytanie "Lotniarza", dla mnie to opowiadanie było najsłabsze i nieciekawe przez co ocena książki wychodzi tak niska.

Książka kompletnie nie dla mnie, męczyłem się przy jej czytaniu. Mimo, że niektóre części były wciągające, to były i takie, które kompletnie do mnie nie przemówiły

Dla mnie słaba, nie wiem dlaczego ona jest w serii o Dominium. Pierwsza opowieść super potem nie warto czytać. Pełna zgoda z niskimi ocenami. Ale dwie pierwsze części polecam.

ta ksiazka to nieporozumienie. przebrnąłem może 1/3, dalej nie dałem rady. w poprzednie części , mimo grafomańskich zapędów autora jakoś się to jeszcze trzymało "kupy", tego już nie dałem rady strawić. mimo, że to niby opowiadania

• Science Fiction
  • Fabryka Słów