Piramidy Egiptu

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The piramids of Egypt
piramida, egipt
historyczna

Piramidy, potężne grobowce władców Egiptu wyrastające z piasków pustyni na zachodnim brzegu Nilu, od tysiącleci fascynują i intrygują ludzi. Nadal kryją w sobie nie rozwiązane zagadki i są przedmiotem nieustającego zainteresowania uczonych. I.E.S. Edwards, światowej sławy brytyjski archeolog i egiptolog, jest autorem wyczerpującego studium poświęconego tym tajemniczym budowlom. Przedstawia...

I.E.S. Edwards, światowej sławy brytyjski archeolog i egiptolog, jest autorem wyczerpującego studium poświęconego tym tajemniczym budowlom. Przedstawia kształtowanie się, rozkwit i schyłek tej formy grobowców, analizuje wyniki prac wykopaliskowych w poszczególnych piramidach i opisuje techniki budowlane, które umożliwiły wznoszenie tak gigantycznych konstrukcji. Omawia też zwyczaje pogrzebowe i wierzenia starożytnych Egipcjan, przybliżając nam obraz staroegipskiego społeczeństwa. Książka prof. Edwardsa jest klasyczną pozycją w literaturze dotyczącej archeologii Egiptu. Wydana po raz pierwszy w Anglii w 1947 roku, doczekała się ponad dwudziestu wznowień, stale aktualizowanych przez Autora. Edycja, Rajska_Chwila którą oddajemy do rąk polskich czytelników, została opracowana na podstawie ostatniego wydania, z uwzględnieniem wszystkich najnowszych poprawek i uzupełnień nadesłanych przez Autora.

źródło opisu: PIW, 1995.

źródło okładki: zdjęcie autorskie