Brygida

Seria: Seria z kotem
Wydawnictwo: Czytelnik
powieść psychologiczna
Xymena

Powieść obyczajowo-psychologiczna, ukazująca losy samotnej kobiety, która mimo nie najłatwiejszego startu i bolesnych przeżyć związanych z nieudaną miłością, odnajduje swoje miejsce w życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1970.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Maudie | 2016-02-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jedna z moich ukochanych starych książek,która zajmuje szczególne miejsce na mojej półce i w moim sercu.
Błogi,spokojny klimat mimo często smutnych wspomnień głównej bohaterki Brygidy którą pokochałam od samego początku.
Zakończenie zaskakujące i wzruszające.
Jak ja bym chciała mieć taką sąsiadkę....:)

Natalia Klecha | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Przeczytałam, a raczej przebrnęłam.

Główna bohaterka bardzo męczyła mnie swoim narzekaniem... na życie, na ludzi, na los, na przeszłość.
Żeby było zabawniej, jej początkowe losy były w dość dużym stopniu podobne do moich, momentami miałam ochotę krzyknąć do niej: weź się kobieto za siebie, rusz dupę, ogarnij życie.

Na koniec autorka dorysowała bohaterce jakieś zaburzenia związane z urojeniami.
Znaczy się, według mnie to były zaburzenia, ktoś inny, może i sama autorka, mógł wziąć to za podniosłe, romantyczne uniesienia.

Miałam ochotę wziąć tę kobietę za rękę i zaprowadzić do mojego psychiatry. Odstąpiłabym jedną wizytę, czemu nie!

noexcuses | 2016-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2016