Ucho, dynia, 125!

Maria Krüger Wydawnictwo: Edipresse Seria: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Szkolne literatura dziecięca
2017-06-29
1978-01-01
Edipresse
literatura dziecięca
2017-06-29
Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Szkolne

Śmieszne! Ucho (To znaczy: chwyć za ucho)! Dynia (To znaczy: chwyć za nos)! 125 (To znaczy: skacz na jednej nodze 125 razy- bez przerwy!) !

Najlepsza! Pamiętam ja po tylu latach, i do dziś wywołuje we mnie pozytywne emocje. Czytajcie ją swoim dzieciom!

Była to lektura nieobowiązkowa w którejś klasie podstawówki - pamiętam, że przeczytałem ją min. 5 razy, nigdy tej lektury nie przerabialiśmy, nigdy potem też już do niej nie wróciłem :)

Zajrzałam do tej książki trochę z obowiązku, ale miło cofnąć się w czasie i przenieść się do dzieciństwa, kiedy wszystko było proste, łatwe i takie oczywiste. Niezła historia dla dzieci, która ma uczyć - dobrego zachowania, empatii i odpowiedniego traktowania zwierząt.

Książka sama w sobie jest spoko, ale raczej dla dzieci tak w wieku 10-13 lat :)

Najlepsza, najśmieszniejsza, najmądrzejsza! Rzecz jasna piszę z dziecięcej perspektywy, sprzed ładnych paru lat. Najważniejsze były w niej: piękny morał i cudowna dziecięca solidarność(o której w świecie dorosłych tylko się wciąż krzyczy).

POLECAM

Świetna książka, która pokazuje, że zło, które czynimy zawsze do nas powraca. Jest to ciekawa i pouczająca historia.

Książkę przeczytałam jako dziecko i pamiętam, że mi się spodobała. Jest lekka, przyjemna a czasem i zabawna. Niezwykła historia z mądrym morałem:)

Fajna książka dla dzieciaków. Ciekawa przygoda, lekki język - dobrze się czyta. Walory edukacyjne ciekawie przedstawione - nie są zbyt nachalne czy pretensjonalne. Polecam młodszym czytelnikom i tym starszym też - dla przypomnienia sobie czasów naszego dzieciństwa :)

Mój brat zaczął tak:,,To jest dobra książka,ale nie pouczająca''.Hmmm,no właśnie,ja się z tym nie zgadzam,dobra jest,ale pouczająca również.Balonikarz nie dał się Jackowi wrobić w grę ucho,dynia,Jacek pewny,że to kolega z klasy wykrzyknął największe wyzwanie,czyli:ucho,dynaia 125.Już tłumaczę:ucho-chwyć się za ucho,dynia-za nos,cyfra-skacz na jednej nodze tyle razy.Jacek za...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Lektury
  • Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Ucho, dynia, 125!