Żelazny tron

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Birthright". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Iron Throne
83-7120-493-0
Fantastyka, Birthright
Dzwienkoswit

Po śmierci bogów, na gruzach dawnego porządku, wyrosło potężne imperium Anuire. Krew jego twórcy, Roele'a, dziedziczona przez kolejnych władców, sprawiła, że państwo przetrwało tysiąclecia. Teraz krew ta płynie w żyłach cesarza Michaela Roele. Niestety, od tysiąca lat, po ziemi chodzi również jeden z największych nikczemników, jakich widział świat - brutalny i żądny władzy Gordon. Jego celem jest zniszczenie imperium i wyssanie siły, którą daje władcom Anuire krew ich legendarnego przodka. Pierwszy tom w nowej serii fantasy BIRTHRIGH z wydawnictwa TSR (wydawca m.in. cyklu DRAGONLANCE).

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://www.fankomiks.pl/

Autumn_Witch | 2014-04-25
Przeczytana: maj 2013

Przygnębiająca. Ale to wiadomo od pierwszej strony ;) Jeśli chodzi o wykreowany świat - szału nie ma, typowa kraina fantasy. Opowiadana historia też do oryginalnych nie należy, ot, kolejna opowieść o dobrym królu i jego opętanym żądzą zemsty przeciwniku. Są elfy i magowie, jest miłość i zadawniona nienawiść - wydawałoby się, wszystko, czego potrzeba powieści z tego nurtu. Niestety książka jest topornie napisana, lektura przypomina raczej przebijanie się przez tekst niż czytanie dla przyjemności. Nie warto.

Łukasz Pilarski | 2012-03-02

Sama w sobie książka zła nie jest. Słabe są opisywane ruch po ruchu pojedynki oraz niektóre wstawki. Fabuła nie należy do złych, opisy troszkę sztywne, ale da się znieść. Generalnie taka lektura pociągowa - przeczytać, uśmiechnąć się parę razy i zapomnieć.

Jabuilo | 2015-07-25
John Kolańczyk | 2015-04-19