83-7225-734-9
fantastyka, science fiction
KoZa

Wystarczy kilka precyzyjnie zaplanowanych i przeprowadzonych z chirurgiczną precyzją uderzeń, żeby syta, gnuśna, zjednoczona Europa pogrążyła się w chaosie. Sparaliżowana atomowym szantażem armia nie może opuścić pilnie strzeżonych baz, ale jej kontrwywiadowi udaje się pojmać młodego bojownika – jednego z tych, którzy zatrzęśli podstawami ekonomicznego i politycznego funkcjonowania europejskiego superpaństwa. Człowiek ów to bezwzględna, konstruowana latami, pozbawiona uczuć maszyna do zabijania. Czy uda się go zmusić, żeby doprowadziwszy chaos do apogeum, zniszczył jego źródło?

Krzysztof Baliński | 2013-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2013

Autor książki podobne nazwisko do wybitnego mistrza Polskiej fantastyki, przyznaję bez bicia, że to mnie zmyliło, ale na tym podobieństwa się kończą. Bo to co wypisuje Sepkowski przypomina raczej styl pisania Lema, Dukaja i Zajdla niż pisarskie wyczyny Sapkowskiego. Choć oczywiście można podumać się czy tworząc kreacje Chrisa Ivora, mutanta, głównego bohatera Sepkowski zasugerował się wiedźminem Sapkowskiego? Jak zapewne drodzy czytelnicy wiecie Geralt z Riwii też jest mutantem, produktem dziwnych eksperymentów na ludziach. Nawet jeżeli Sepkowski postać mutanta rzeczywiście wziął od Sapkowskiego, bo równie dobrze to mógł być filmowy terminator, to o niczym nie świadczy jeszcze, że Sepkowski poleciał, po najmniejszej linii oporu. Wręcz przeciwnie, to jest zupełnie inna książka, dodam, bardzo dobra książka, zupełnie inny pomysł literacki, niezwykle ciekawy i oryginalny,

Mamy tu ciekawe analityczne futurystyczne rozważania, dotyczące przyszłości niezbyt odległej. A więc...

Sławomir | 2014-04-01
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Dużo sobie obiecywałem po streszczeniu. Niestety wieeeeeeeeeelkie rozczarowanie. Miałkie przemyślenia na temat ułomności Europy (które można by zamknąć w kilku akapitach a nie na tylu stronach) oraz kompletnie płaska akcja. Co ja piszę. Brak całkowity akcji. Zero klimatu. Nastawiłem się na atmosferę Mechanicznej pomarańczy lub Tubylców z betonowej dżungli a dostałem ch** wie co. Rozumiem oczywiście przesłanie i prorocze coś tam coś tam i nawet się z tym zgadzam ale książka z tego autorowi nie wyszła.

kotowkat | 2014-06-28
Przeczytana: 02 lutego 2012

Czas golema, okazał się czasem spędzonym na nie do końca interesującej lekturze. Są momenty lepsze, są i gorsze, ale w ogólnym rozrachunku wypada słabo. Tylko dla,fanów tematu.

Sygryda | 2016-01-07

Literatura może i nie najlepsza, ale polecam fanom unii europejskiej.

zieloniutki | 2016-09-06
Shit_happens | 2016-03-03