Zakładnicy krwi

Cykl: Wojny Krwi (tom 1) | Seria: Planescape
Wydawnictwo: ISA
Blood Hostages
Wojny Krwi

Aereas nie wiedział nic na temat sfer i ich złych mieszkańców... dopóki para gargulców w służbie ośmiorękiego boga nie porwała jego wuja. Podążając śladem nieziemskich porywaczy, Aereas i jego kuzynka Nina wkraczają w dziwne i szalone światy, wykraczające poza ludzką wyobraźnię. Chłopak dowiaduje się, że porwanie wuja jest częścią znacznie większego planu, mającego na celu zmianę przebiegu...

Podążając śladem nieziemskich porywaczy, Aereas i jego kuzynka Nina wkraczają w dziwne i szalone światy, wykraczające poza ludzką wyobraźnię. Chłopak dowiaduje się, że porwanie wuja jest częścią znacznie większego planu, mającego na celu zmianę przebiegu toczonej przez biesy Wojny Krwi i uwolnienie niewypowiedzianego zła.

Chociaż sfery zawierają nieogarnione zło, jest w nich również niewyobrażalne dobro - a między nimi panuje krucha równowaga. Jedyne pytanie brzmi: którą szalę przeważą Nina i Aereas?

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2004]

qoqosz | 2012-09-07
Przeczytana: 06 września 2012

Dla fanów świata Planescape książka raczej nie będzie zła. Zresztą wielkiego wyboru niestety nie ma

MaćQ | 2016-08-30
Pszczelarz | 2016-08-17