Walki w Afryce. Część I

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
II wojna światowa, WALKI, AFRYKA, WOJNA
historia
Oenovich

Pierwsza bitwa pod El - Alamein między włosko - niemieckimi oddziałami Africa Korps a brytyjską 8. Armią trwała od 1 do 31 lipca 1942 r. Historycy operację tę - jedną z głównych w ramach Zachodniej Kampanii Pustynnej - uważają za chyba najmniej spektakularną kampanię II wojny światowej. Czy słusznie? Na pewno nie miała takiego rozmachu i jednoznacznego efektu jak druga bitwa między gen. Rommlem a marszałkiem Montgomerym, ale to właśnie wtedy, w lipcu 1942 r., stało się jasne, że szala zwycięstwa w II wojnie światowej zaczyna się przechylać na stronę aliantów. Do książki dołączono film: Wielkie konfrontacje wojenne.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne