O telewizji. Panowanie dziennikarstwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Sur la télévision suivi de L'emprise du journalisme
nir

"Odsłanianie ukrytych przymusów, ciążących na dziennikarzach i wywieranych przez dziennikarzy na wszystkich producentach kulturowych, nie jest – czy rzeczywiście trzeba to powtarzać? – szukaniem osób odpowiedzialnych, umieszczaniem winnych na indeksie. Jest ono próbą podarowania jednym i drugim możliwości uwolnienia się od panowania tych mechanizmów, dzięki uświadomieniu sobie ich istnienia. Być może jest ono również próbą przedstawienia programu wspólnego działania skupiającego artystów, pisarzy, uczonych, dziennikarzy, posiadających (quasi-)monopol na instrumenty upowszechniania. Wyłącznie taka współpraca pozwoli skutecznie działać na rzecz upowszechnienia najbardziej uniwersalnych osiągnięć, jak również, w pewnym stopniu, na rzecz uniwersalizacji warunków dostępu do tego, co uniwersalne"

źródło opisu: z tekstu / okładki

źródło okładki: empik.pl

Paweł | 2016-10-22
Na półkach: Socjologia, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2016

Świetna książka i jak na Bourdieu napisana BARDZO przystępnym i zrozumiałym jeżykiem :)

Patryk Wieczyński | 2016-05-09
Przeczytana: 11 marca 2016