Reprodukcja. Elementy teorii systemu nauczania

Okładka książki Reprodukcja. Elementy teorii systemu nauczania
Pierre BourdieuJean-Claude Passeron Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Socjologiczna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Socjologiczna
La reproduction. Eléments pour une théorie du système d'enseignement
Wydawnictwo Naukowe PWN
2011-01-01
2011-01-01
Elżbieta Neyman
szkolnictwo wychowanie

Jedyna opinia o tej książce jaką tu znalazłem ma 10 gwiazdek i jedno słowo: "arcydzieło".

Cóż można dodać? Nic. Można tylko powtórzyć: Arcydzieło.

.:exile:.

---
I taka refleksja - w mediach regularnie przetaczają się dyskusje o podejściu do edukacji i kultury. Ich miałkość najczęściej przeraża. Poza dziennikarzami szukającymi sensacji i antagonizującymi strony dyskusji oraz politykami i "ekspertami" realizującymi świetnie ten scenariusz, w przestrzeni debaty publicznej nie ma miejsca na mądry dialog o kształcie publicznej edukacji i kulturze. Ta książka jest jak haust świeżego powietrza który powinni pochwycić w płuca wszyscy zabierający na te tematy głos.

Cóż można dodać? Nic. Można tylko powtórzyć: Arcydzieło.

.:exile:.

---