Notting Hill

Tłumaczenie: Grażyna Górska
Wydawnictwo: Pierrot
Notting Hill
ewusia81

"Notting Hill" to historia słynnej gwiazdy filmowej Anny Scott, która przypadkiem poznaje księgarza z londyńskiej dzielnicy Notting Hill i... zakochuje się w nim - z wzajemnością. Autor prowadzi nas za kulisy świata show-biznesu, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje. Czytelnicy dowiedzą się również do jakiego stopnia może zmienić się życie przeciętnego faceta, kiedy po otwarciu drzwi do swojego domu widzi... stu fotoreporterów prasowych robiących mu zdjęcia.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Betoniarka | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Jestem absolutną przeciwniczką książek napisanych na podstawie filmu i tym razem tylko utwierdziłam się w swoim przekonaniu. Książka króciutka i słabiutka, przeczytana chyba tylko dlatego, że mam słabość do Hugh Granta.

ziokorożec | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Kompletnie nie mój klimat. Ale przecież sama wiedziałam za co chwytam, od razu można było się domyślić czego oczekiwać po tej książce.
Miałam nadzieję, że zachęci mnie do obejrzenia filmu, bo jeszcze nie miałam okazji. I co?
Zachęciła! Muszę zobaczyć i przekonać się, czy wszyscy bohaterowie (których imion nawet nie pamiętam) naprawdę są tacy nieporadni i zakręceni, a momentami tępi.
Nie wiem czy to miało być śmieszne, ale rozśmieszyła mnie tylko jedna sytuacja. Wtedy, gdy główny bohater (no tak…) miał się spotkać z Anną w jej apartamencie i wzięli go za dziennikarza.
Podobało mi się jego dopytywanie o to, czy może w następnym filmie będą potrzebne konie („nie, akcja następnego filmu rozgrywa się na łodzi podwodnej”), ale jego rozmowy z kolejnymi aktorami były wręcz żenujące.

liv87 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Film lubię, więc chętna przypomnienia sobie treści przeczytałam. Dialogi to kopiuj-wklej z filmu, ale nie ma co się dziwić, bo to książka na podstawie scenariusza filmu, tego samego autora. Kto kocha film, nie zawiedzie się na książce. Miło, szybko i przyjemnie.

Karolina | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Książkę przeczytałam ładnych parę lat po obejrzeniu filmu i tak samo jak film wywołała uśmiech na mojej twarzy. Nie jest to literatura wysokich lotów. Jest to dobre "czytadło" do poduszki, ot tak na poprawę nastroju. Jak dla mnie szybka, łatwa i przyjemna.

Alex | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 grudnia 2015

krótka,nie skomplikowana mini książka.
bez nudnych opisów.
szybko sie czytało

aisah | 2015-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Prawdopodobnie, gdybym nie widziała wcześniej filmu - oceniłabym tę książkę gorzej. Książka krótka, opowiadająca bajkową historię, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nie wniosła w moje życie nic, jest to książka z gatunku tych, o których łatwo się zapomina po przeczytaniu. Bohaterowie też nie zostali dobrze przedstawieni, są nijacy.

Maurycy_miśpanda | 2016-01-12
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Po przeczytaniu książki "Notting Hill" mogę stwierdzić, że nie powinnam była jej czytać. Jest banalna, prosta i nudna, zapewne potrafi zanudzić każdego, może poza wyjątkami, które naprawdę lubią podobne historie.

Sandri | 2015-12-06

Moim zdaniem na tą książkę szkoda czasu... nic nie wnosi, jest po prostu banalna...

książek: 1960
Innes | 2017-04-15