Love Actually

Wydawnictwo: Penguin Books
Love Actually
angielski
Grey

Set in contemporary London just before Christmas, the cast includes a lovelorn Prime Minister, an aging rock star, a sexually ambitious assistant, a newly widowed stepfather, a beautiful housekeeper, a straying husband, and other characters entangled in the silly, sloppy, sexy, sweet business of finding love. The film's stellar actors include Hugh Grant, Emma Thompson, Alan Rickman, Colin Firth, Liam Neeson, Laura Linney, and others.

allay | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014