rozwiń zwiń

Krysia Bezimienna

Okładka książki Krysia Bezimienna
Antonina Domańska Wydawnictwo: Zrzeszenie Księgarstwa powieść historyczna
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Zrzeszenie Księgarstwa
Data wydania:
1984-03-01
Data 1. wyd. pol.:
1921-01-01
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
8300007032
Tagi:
Anna Jagielonka Stefan Batory sierota
Średnia ocen

                6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
97 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
273
44

Na półkach: ,

Znalazłam na półce u ciotki, postanowiłam przeczytać. Nie była to zbyt przyjemna lektura.

Książkę czyta się bardzo źle ze względu na archaiczny język, co gorsza, nie wiadomo, czy jest to faktycznie język czasów, w których toczy się akcja (królowanie Henryka Walezego i Stefana Batorego), czy jest to język epoki autorki. W pierwszym przypadku można by to było ewentualnie uznać za zaletę.

Akcja jest nieciekawa i źle wyważona. Mimo, że tytuł to "Krysia Bezimienna", Krysi jest tutaj niewiele. Autorka skupia się za to na opisach pochodów czy wojny rozciągając je na wiele stron (co może miało być edukacyjne, jako że to książka młodzieżowa, ale nudzi i odstrasza), a najważniejsze dla fabuły wydarzenia przedstawia w kilku zwięzłych zdaniach. Cały spisek dotyczący Krysi mógłby być udany, gdyby to on był w centrum uwagi. Tymczasem autorka pisze tak, jakby w niektórych rozdziałach całkowicie o nim zapomniała, a w następnych starała się szybko to nadrobić i robiła to w najprostszy i zarazem najgorszy dla czytelnika sposób. Oto przykład: po pojmaniu czyhającego na życie Krysi nieznajomego rozdział się kończy, po czym cały następny rozdział spędzamy z królem na wojnie, nie dostawszy nawet słowa wyjaśnienia dotyczącego tak istotnego wydarzenia. Wojna się kończy, rozpoczyna się nowy rozdział i w rozmowie będącej tak naprawdę ekspozycją okazuje się, że jesteśmy już 7 LAT od ujęcia złoczyńcy, a on umarł w więzieniu z nieznanej przyczyny.

Podsumowując: to mogłaby być dobra książka, gdyby poddać ją radykalnej przeróbce. Uwspółcześnić język w narracji, rozwinąć główny wątek, nadać głównej bohaterce jakąś osobowość, a przede wszystkim nadać akcji rytm.

Znalazłam na półce u ciotki, postanowiłam przeczytać. Nie była to zbyt przyjemna lektura.

Książkę czyta się bardzo źle ze względu na archaiczny język, co gorsza, nie wiadomo, czy jest to faktycznie język czasów, w których toczy się akcja (królowanie Henryka Walezego i Stefana Batorego), czy jest to język epoki autorki. W pierwszym przypadku można by to było ewentualnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    158
  • Chcę przeczytać
    53
  • Posiadam
    36
  • Ulubione
    6
  • Z dzieciństwa
    5
  • Literatura polska
    3
  • Książki z dzieciństwa
    3
  • Literatura młodzieżowa
    3
  • 2014
    2
  • Z historią w tle
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Krysia Bezimienna


Podobne książki

Przeczytaj także