Przy kominku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Baśni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Przy kominku, baśnie, dla dzieci
dona

Zbiór jedenastu prześlicznych baśni osnutych na tradycyjnych motywach polskich podań ludowych. Zawierają one oryginalne i nieznane dotąd w polskim baśniopisarstwie wątki wprowadzające czytelnika w świat zaklętych królewiczów, mieszkańców zaczarowanych młynów, ukrytych pod ziemią zamków... Baśnie te między innymi uczą, że nie dobra materialne, ale szlachetność oraz zdolność do poświęceń są w życiu najważniejsze. Tytuł książki nawiązuje do utrwalonego zwyczaju głośnego czytania gromadzącego wieczorami przy płonącym kominku całą wielopokoleniową rodzinę.Autorką książki jest Antonina Domańska (1853-1917), w której bogatym dorobku literackim znajduje się powszechnie znana "Historia żółtej ciżemki".

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=220