Fortele Jonatana Koota

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Szyszka

Niezwykła dość baśń dla dzieci. Oto trójka bohaterów kot Jonatan, ptak Eryk Kowalik oraz żółw Biki Helonidiusz, którzy powołują do życia Eskadrę Jonatana (hasło wywoławcze EJ!) oraz stają do walki z trucicielami środowiska. Bajka umieszczona jest we współczesnej rzeczywistości i w poruszający sposób przekazuje uniwersalne wartości takie jak ochrona przyrody, odwaga, bohaterstwo, poświęcenie. Wyróżnia się dość ironicznym humorem, nagłymi zwrotami akcji i dramatyzmem. Równocześnie jest apelem o dbanie o środowisko na własną rękę.

książek: 1910
Magdalena | 2018-09-17

Dziadek mi to czytał, jak byłam mała. Śmiał się tak głośno, że nie mogłam nic zrozumieć! :)

Pinius11 H | 2012-07-31

Nie pamiętam już jak dawno to czytałem. Wiem że zachwycałem się tą książką i wszędzie ja że sobą zabierałem.:)

jifero | 2019-06-10
Przeczytana: 1983 rok