Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9307/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

2 wartościowy tekst

Poniedziałek nie musi być zły! Wystarczy rano sprawdzić jakie nowości ukazują się pod naszym patronatem i dzień od razu staje się lepszy! W tym tygodniu waszej uwadze polecamy osiem tytułów: trzy polskie, pięć zagranicznych, pięć pisanych przez kobiety i trzy pisane przez mężczyzn! Sprawdźcie sami!

Ciotka Poldi i sycylijskie lwyMario Giordano

Gdzie kupić

W dniu swoich sześćdziesiątych urodzin moja ciotka Poldi wyprowadziła się na Sycylię, żeby w wytworny sposób zapić się na śmierć, spoglądając na morze. Tego w każdym razie wszyscy się obawialiśmy, ale ciotce ciągle coś stawało na przeszkodzie. Sycylia jest skomplikowana, tutaj nawet umrzeć nie da się ot tak, po prostu, zawsze coś wchodzi człowiekowi w paradę. A potem wydarzenia zaczęły następować po sobie lawinowo: ktoś zostaje zamordowany, nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Więc jasna sprawa, ciotka Poldi, uparta i bardzo bawarska, musiała wziąć sprawy w swoje ręce. I od tego zaczęły się problemy.

Sympatyczne, lekko skonsternowane spojrzenie na Sycylię, jej piękno, stereotypy oraz absurdy – i detektyw w spódnicy – nie sposób jej nie pokochać!

Dziedzice ziemiIldefonso Falcones

Gdzie kupić

10 lat po sukcesie Katedry w Barcelonie Falcones wraca do świata, który tak dobrze zna

Barcelona, XIV wiek. Llor Hugo, osierocony dwunastolatek, którego Arnau Estanyol zdecydował się wziąć pod swoje skrzydła, jest zadowolonym z siebie pracownikiem stoczni. Chłopak otrzymał od losu drugą szansę i marzy o tym, by stać się słynnym wytwórcą statków. Szybko jednak brutalna rzeczywistość uświadomi mu, że droga do sukcesu jest długa i niezwykle żmudna. Na przeszkodzie stanie nastolatkowi zaciekły wróg jego opiekuna. Hugo będzie rozdarty między lojalnością wobec Arnaua a pragnieniem przetrwania w mieście pełnym biedaków. Zmuszony opuścić dom nawiąże znajomość z pewnym Żydem. Wśród hiszpańskich winnic Hugo odnajdzie nową pasję.

Ludzie na drzewachHanya Yanagihara

Gdzie kupić

Małe życie stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej.

Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem.

Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?

Słup ogniaKen Follett

Gdzie kupić

Długo wyczekiwana kontynuacja najpopularniejszej sagi historycznej Kena Folletta obejmującej powieści "Filary ziemi" i "Świat bez końca".

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata.

Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej – szpiegostwa i działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I!

Zbrodnia nad urwiskiemMarta Matyszczak

Gdzie kupić

Irlandzka wyspa Inishmore to dla Szymona Solańskiego miła odmiana od chorzowskich podwórek. Prywatny detektyw poszukuje tam zaginionej Katarzyny Walasek, a także wytchnienia od sercowych rozterek. Niebawem zostaje znalezione ciało Polki. Śledztwa nie ułatwiają ekscentryczni mieszkańcy Kelly’s Bed&Breakfast, gdzie pracowała Walasek, ani sztorm, który odcina wyspę od świata, ani. Lokalnego policjanta bardziej niż dochodzenie interesuje picie whiskey. Czy Solański z wiernym kundelkiem Guciem u boku rozwikła zagadkę śmierci dziewczyny? I jaką rolę w sprawie odegra Róża Kwiatkowska, dawna przyjaciółka Szymona?

Hodowca świńAnna Zacharzewska

Gdzie kupić

Mroczne kulisy korporacyjnej gry o przetrwanie.

Betonowe biurowce i szklane sufity. Teatralne uśmiechy, gorące krzesła, emocjonalne szantaże.

Nieustająca walka o prymat, bez miejsca na kompromis czy słabość.

Nowy wspaniały świat brutalnego wielkiego biznesu. A może folwark zwierzęcy? Ludzie, gotowi są oddać wszystko. Zaprzedadzą ideały, honor i spokój ducha. Poświęcą zdrowie i swoje rodziny. Wszystko po to, aby utrzymać się w siodle. Bo przecież, gdy już raz zakosztowałeś pieniędzy i władzy, to ich utrata jest znacznie boleśniejsza, niż gdybyś nigdy wcześniej ich nie miał.

Zła JuliaLeisa Rayven

Gdzie kupić

Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego.

Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze? A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...?

Ósmy cud świataMagdalena Witkiewicz

Gdzie kupić

Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy?

Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia.
Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób.
Jednak szczęście, będące pozornie w zasięgu jej ręki, rozsypuje się nagle niczym domek z kart.

Ósmy cud świata to opowieść o tym, że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie, by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie. 
A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej, maleńkiej kopercie, zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji.

I jak Wasz poniedziałek po przeczytaniu naszych patronackich propozycji? Którą książkę przeczytalibyście najchętniej?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 7  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2012
LubimyCzytać
18-09-2017 10:10
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 840
Weronika
18-09-2017 11:51
Witkiewicz z sympatii i dlatego, że mam wszystkie jej powieści 'zaliczone' kiedyś tam przeczytam, jednak po samym opisie- dość słabym moim zdaniem, który nie zaciekawia, bym przeszła obok tej powieści... Wydaje się typowa historia jakich wiele stworzonych w ostatnich latach a nie tego już na obecnym poziomie zaznajomienia z literaturą szukam.

Reszta pozycji... Ciotka Poldi może być lekką z...
Witkiewicz z sympatii i dlatego, że mam wszystkie jej powieści 'zaliczone' kiedyś tam przeczytam, jednak po samym opisie- dość słabym moim zdaniem, który nie zaciekawia, bym przeszła obok tej powieści... Wydaje się typowa historia jakich wiele stworzonych w ostatnich latach a nie tego już na obecnym poziomie zaznajomienia z literaturą szukam.

Reszta pozycji... Ciotka Poldi może być lekką z humorem książką na jeden wieczór- daleko jej zapewne od rasowych kryminałów.\

Hodowca świń poczekam na opinie czy warto. Sława, pieniądze, korporacja nie lubię tych klimatów, ale może zrobienie z tego thrillera okarze się fajnym pomysłem??

Pozostałe nie mój gatunek, nie moja bajka.
pokaż więcej
książek: 31
joyce
18-09-2017 16:37
Wszystko to bardzo piękne, tyle że ja mieszkam na wsi, gdzie jest jedna biblioteka , a w niej marny wybór. Nigdy nie ma tych książek , o które pytam.
książek: 421
Edmo
18-09-2017 18:03
Lada chwila będą dotacje z ministerstwa, może więc warto jeszcze porozmawiać z pracownikiem biblioteki i poprosić o zakup kilka pozycji. Ja zazwyczaj staram się reagować na potrzeby czytelników, choć wiem że wszystkich i tak nie zadowolę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 421
Edmo
18-09-2017 17:59
W oczekiwaniu na "Dziedzice ziemi" - Ildefonso Falcones, postanowiłam powrócić i przypomnieć sobie "Katedrę w Barcelonie"
książek: 421
Edmo
18-09-2017 18:05
Jestem też ciekawa "Ciotki Poldi i sycylijskich lwów" - Mario Giordano, dawno nie czytałam już dobrej, zabawnej książki, która naprawdę poprawia humor. Może to będzie ta ? :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Na wschód od czasu

Pięknie napisana książka! Podczas czytania i długo po czułam straszny smutek. Autor ma ten dar, że potrafi w cudowny sposób opowiedzieć o wszystkim.

zgłoś błąd zgłoś błąd