Ósmy cud świata

literatura obyczajowa, romans
Filia
2017-09-13
2017-09-13
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie spotkanie uczucie zdrada

Oficjalne recenzje i

Życie to nie książka, która może mieć kilka różnych zakończeń

Link do recenzji

5734 638 406

Bardzo, bardzo przyjemna książka, idealna na jeden wieczór.

„Ósmy cud świata” to kolejna taka poprawna książka, co nie oznacza, że rewelacyjna, ale też nie jest zła. Ogromnym jej plusem jest to, że czyta się szybko i dość lekko. Poza tym Magdalena Witkiewicz miała w niej naprawdę ciekawy pomysł na fabułę, a przynajmniej jej główny wątek. Historia miłości, dla której trzeba było przelecieć pół świata, żeby ją spotkać mimo, że losy...

Książkę połknęłam w dwa wieczory. Zawiła historia prostej miłości :p Przyjemna i taka "urocza" książka. Jedna z ciekawszych pozycji napisanych przez Magdalenę Witkiewicz.

"Jednak los bywa przewrotny. Zawsze ma swoje własne wyobrażenie o ludzkich marzeniach i celach. "

Mam dość duży problem z wcześniejszymi książkami pani Witkiewicz - one mi się w ogóle nie podobają. Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale wg mnie są nudne i bez polotu.
Ta również mi się nie podobała, bo tak naprawdę była o niczym. Dlatego też bardzo cieszę się, że pióro tej świetnej pisarki poznałam dopiero, gdy ono dojrzało.

Świetna opowieść jak większość książkę Magdaleny Witkiewicz. Od pierwszych stron porywa nas w zakątki Wietnamu i naszego pięknego Gdańska.

Bajka dla dorosłych. Dobry przerywnik między pozycjami cięższego kalibru. Lekko i przyjemnie napisana.
Takie książki tez są potrzebne.

"Ósmy cud Świata" do przeczytania w jeden - dwa wieczory.
Polecam

Historia, która jest opisana w książce jak najbardziej mogłaby być napisana przez życie.
W końcu, czy nie jest tak, że cały czas szukamy czegoś wyjątkowego - w pracy, w życiu, w związku.
Jedni z nas znajdują swoją drugą połówkę, innym się tylko tak wydaje i później kończy się to rozwodem.
Inni szukają szalonych przygód, a czas na ustatkowanie się zostawiają na czas...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowieść o dojrzałej kobiecie, próbującej spełnić swoje największe marzenie. Zakończenie trochę przesłodzone, ale całość całkiem przyjemna :) zdecydowanie polecam na wolny dzień :)

Serdecznie polecam! Jak dla mnie - świetna.

2 079
  • 2018