Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2077/jakie-ksiazki-w-lutym-najchetniej-kupowali-polacy

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

4 wartościowy tekst

Na stronie www.lubimyczytac.pl/gfk możecie poznać kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza. Na liście znalazło się również uważane za jedną z najlepszych wydanych ostanio książek Wyznaję, katalońskiego pisarza Jaume Cabré.

Poniżej prezentujemy listę 15 najchętniej kupowanych w lutym książek:

1. Pięćdziesiąt twarzy Greya, E L James

 2. Nowe oblicze Greya, E L James

 3. Ciemniejsza strona Greya, E L James

 4. O miłości, Lew Starowicz


 5. Houston, mamy problem, Katarzyna Grochola

 6. Płomień Crossa, Sylvia June Day

 7. Trafny wybór, J. K. Rowling

 8. Życie Pi, Yann Martel

 9. Miłość z kamienia, Grażyna Jagielska

 10. Niełatwy dzień, Mark Owen

 11. Życie artystek w PRL, Sławomir Koper

 12. Pomnik Cesarzowej Achai - Tom II, Andrzej Ziemiański

 13. Miłość oraz inne dysonanse, Janusz Leon Wiśniewski, Irada Wownenko

 14. Wyznaję, Jaume Cabré

 15. Planeta dobrych myśli, Beata Pawlikowska


Badanie bazuje na rzeczywistej sprzedaży w największych sieciach księgarskich, księgarniach, sklepach internetowych i sieciach handlowych na terenie całej Polski (razem prawie 1000 punktów sprzedaży). O pozycji w rankingu decyduje łączna liczba sprzedanych egzemplarzy danego tytułu. Z rankingu wyłączone są pozycje sprzedawane w ramach akcji promocyjnych (z dużym upustem w stosunku do ceny rynkowej). Cykl badania obejmuje zestawienie miesięczne.

Zestawienia z poprzednich miesięcy znajdziecie na: lubimyczytac.pl/gfk.


 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 606  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 270
Weronika
24-02-2016 14:32
2 razy Regina Brett <3
książek: 662
Halistra
02-03-2017 13:42
Czy naprawdę ludzie kupują same romanse? Jeśli o mnie chodzi to w ogóle nie czytam tego gatunku. Wolę sf i fantasy, kryminał i horror. Może zrobić rankingi w osobnych kategoriach gatunkowych bo te zestawienia są kompletnie dla mnie bezużyteczne, a szkoda.
książek: 342
femmeNikita26
02-02-2018 16:39
Też nie przepadam za romansami, ale śledzę co czytają kobiety np. na forum wizaz.pl i faktycznie całkiem sporo Polek czyta romanse. Potem horrory i kryminały. To takie 3 najpopularniejsze kategorie książek wśród kobiet- czytelniczek w Polsce. Zresztą to samo wynika z badań czytelnictwa w Polsce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2480
jatymyoni
19-02-2018 17:01
popieram podział na kategorie. Dla mnie ranking jest też kompletnie bezużyteczny. Raczej działa na mnie jak odstraszacz książek.
książek: 662
Halistra
13-06-2018 11:24
Mój ranking to - google. Wpisuję the best of ... kryminał, horror, fantasy... co tam kto lubi i potem sprawdzam tych autorów. Co to za jedni, jak oceniają ich inni, czytam o ich książkach i takie tam różne info, które zbieram. Dopiero potem idę do księgarni albo ściągam e-booka. W ten sposób doszłam do wniosku, że Joe Abercrombie to dla mnie najlepszy pisarz fantasy ever. Przeczytałam wszystko... Mój ranking to - google. Wpisuję the best of ... kryminał, horror, fantasy... co tam kto lubi i potem sprawdzam tych autorów. Co to za jedni, jak oceniają ich inni, czytam o ich książkach i takie tam różne info, które zbieram. Dopiero potem idę do księgarni albo ściągam e-booka. W ten sposób doszłam do wniosku, że Joe Abercrombie to dla mnie najlepszy pisarz fantasy ever. Przeczytałam wszystko co napisał i już mi go brakuje. Podobno skończył nową trylogię. Natychmiast w ciemno kupię. Mam jego wszystkie książki w domu. Oczywiście są też inni pisarze. Sprawdzam teraz Scotta Lyncha i na razie podoba mi się, ale to już nie to. Potem na tapetę wezmę Sandersona. Ponoć pisze malowniczo. Chcę to zobaczyć.
Tak wygląda mój sposób na rankingi.
pokaż więcej
książek: 26
Małgosia
15-07-2018 12:47
Rzeczywiście ilość sprzedanych egzemplarzy danego tytułu nie może być miarodajnym kryterium. Ludzie często kupują modne książki, wybierają modnych autorów bez względu na swoje upodobania literackie.
Dla mnie ważna jest opinia czytelników, którzy potrafią odnaleźć w tekście coś, co przykuje ich uwagę, sprawi, że zatrzymają się nad tekstem, wezmą głębszy oddech, a potem podzielą się swoimi...
Rzeczywiście ilość sprzedanych egzemplarzy danego tytułu nie może być miarodajnym kryterium. Ludzie często kupują modne książki, wybierają modnych autorów bez względu na swoje upodobania literackie.
Dla mnie ważna jest opinia czytelników, którzy potrafią odnaleźć w tekście coś, co przykuje ich uwagę, sprawi, że zatrzymają się nad tekstem, wezmą głębszy oddech, a potem podzielą się swoimi odczuciami. W końcu każdy ma inną wrażliwość, inne preferencje. I bardzo dobrze, bo dzięki temu zyskujemy ogląd książki z różnych perspektyw.
Podział na kategorie także ułatwia poruszanie się w labiryncie literatury.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Amelia

Historia, w której wszystkie najbardziej skrywane marzenia spełniają się jak za dotknięciem magicznej różdżki. Może nie zawsze to końca tak, jakby się...

zgłoś błąd zgłoś błąd