Niełatwy dzień

literatura faktu
2013-01-01
Łukasz Małecki
terror Osama bin Laden islam Al-Kaida

Książka rewelacyjna, porywa i wciąga w wir akcji specjalnych operatorów SEAL. Godna polecenia jak i "Zwykły Bohater"

Niezła lektura. Podobało mi się za realne odwzorowanie sytuacji i niuanse z akcji.

Kolejna moja książka o amerykańskich twardzielach. Chyba jedna z lepszych jaką pamiętam. Znajdziemy tutaj dużo akcji, sporo strzelania, morderczego treningu i zjeżdżania po linie oraz szturmów na budynki. Dla pasjonatów współczesnych akcji militarnych pozycja obowiązkowa. Na plus należy dodać bardzo trafne określenie roli żołnierza jako mniej lub bardziej istotnego trybiku...

Książka warta przeczytania.

Autobiografia komandosa Navy SEAL
Stary jestem, więc odporny na propagandowe książki tak o GRU, NKWD etc jak i CIA czy Navy SEAL. Nie przeszkadza mnie to z wypiekami czytać Suworowa, a obecnie Owena. Ocenie podlega literacka jakość tekstu, a nie wiarygodność. A pod tym względem nie ma wątpliwości, że to niezbyt wysoka ...

Ciekawa historia, słaba narracja. Dużo ciekawostek, dopóki nie przeczytałem tej książki nie wiedziałem, że fascynuję się techniką militarną.

Każdy fan militariów, służb specjalnych czy literatury faktu, będzie wniebowzięty. Czytając tą pozycję, wejdziesz do świata "Hell week" i ekscytujących operacji specjalnych. Zobaczysz ile trzeba poświęcić, aby zostać członkiem Navy Seal...

Czy całkowicie prawdziwa - nie wiem. Ale czyta się rewelacyjnie!!

O operacji z Bin Ladenem jest tylko kilka rozdziałów. Zdecydowanie lepsze jest pokazanie życia i szkolenia członków elity amerykańskiej marynarki wojennej Seal Team Six. Dla ciekawych pracy w jednostkach specjalnych pozycja obowiązkowa.

78/2016 (A)

Dyskusje