O miłości

Zbigniew Lew-StarowiczKrystyna Romanowska Wydawnictwo: Czerwone i Czarne zdrowie, medycyna
Czerwone i Czarne
seksuologia medycyna
zdrowie, medycyna
seksuologia medycyna

Przeczytałam wszystkie pozycje z tej serii i uwielbiam zarówno Pana Profesora, jak i Panią Krystynę. Książka nie ma moralizatorskiego tonu, opisuje konkretne przypadki i tendencje, ale bez ocen wartościujących. Profesor Zbigniew Lew - Starowicz to niesamowity człowiek, życiowy, inteligentny i absolutnie pozytywny!

Super, bardzo wartościowe treści!

Fragment o fenomenie miłości, który mnie ujął szczególnie: "Miłość to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaka może się człowiekowi przytrafić. Poczucie, że jestem kochany, kochać drugą osobę, udany, atrakcyjny seks - to są najwspanialsze doznania."
I jeszcze o sukcesie w związku: " Z badań naukowych wynika, że udanemu związkowi sprzyjają:...

Jest to pierwsza i na pewno nie ostatnia książka Pana Lwa-Starowicza, którą przeczytałem. Forma wywiadu/dyskusji trochę mi przeszkadzała i na początku odnosiłem wrażenie, jakbym czytał artykuł w brukowcu. Na szczęście z każdym rozdziałem możliwość oderwania się była coraz odleglejsza. Zasięgnąłem po nią w obliczu utraty swojej ukochanej z własnej winy, szukając odpowiedzi....

Książka dobra, przyjemnie się czyta. Kilka ciekawych spostrzeżeń zebranych w jedną spójną całość. Jednak mówiąc o miłości nigdy nie ma końca. Wszystkie udane związki są podobne i tu na nich się nie skupiamy. Każda nieszczęśliwa historia miłosna nie tylko ta partnerska jest inna, a czytając tę pozycje widać, że jednak pełna wspólnych mianowników:)

Świetnie napisany poradnik. Z racji tego, że napisany jest w formie wywiadu-rzeki autorka zadaje wiele trafnych pytań do specjalisty. Książka pozwala zrozumieć wiele aspektów miłości, a Lew-Starowicz w bardzo luźny sposób "nakazuje" za bardzo się "nie spinać" w kwestii miłości. Uczucie, szacunek i intymność to najważniejsze składniki udanego związku.

Powiem tak, jest dobrze. W przeciwieństwie do dwóch ostatnich książek tutaj jest więcej codziennych i przyziemnych spraw. Rozmówcy są mniej skorzy do oceniania i wytykania błędów obu płci, a bardziej do wskazywania problemów, które mogą być w związku. I to się ceni.

Warto przeczytać, tak po prostu. Dowiedzieć się czegoś więcej o innych, może o sobie, o relacji, którą tworzymy z partnerem_ką. Książka lekka, poruszająca tematy codzienne, być może banalne. Takie jednak najtrudniej wyjaśnić, a co więcej zrozumieć. Tym bardziej warto sięgnąć po tę pozycję. Kto wie, być może okaże się też pomocna.

Świetna, jak większość pozycji Profesora.

Tytuł powinien brzmieć " o miłości, czyli o wszystkim". Jest w tej książce seks, jest relacja, jest miłość (czy lepiej by było powiedzieć "teoria miłości,").
Powinna to być lektura obowiązkowa dla każdego, przed pierwszym związkiem.
Tak, jestem mocno subiektywny i będę bronił tej lektury jak zwierzę swojego pana, bo wszyscy nimi jesteśmy, o czym często zapominamy...

Doceniam profesora od zawsze, po tej lekturze jeszcze bardziej. Ogólnie, jeśli się patrzy na seksualność bez żadnych uprzedzeń i sztucznych barier można naprawdę odkryć dobrą stronę życia. Tego właśnie się nauczyłem na kartach tejże pozycji.

• Psychologia
  • 2013