Pomnik Cesarzowej Achai - Tom II

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Achaja polska fantastyka
Pomnik Cesarzowej Achai (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Achaja polska fantastyka

Oficjalne recenzje i

Świetna kontynuacja serii

[ 27 ] Link do recenzji

Jak dla mnie ciekawsza niż pierwsza część. Intryga się pogłębia, mniej Randa, a więcej Shen, Tomaszewskiego i Kai. Jak dla mnie na plus. Na koniec kilka ciekawych zwrotów akcji i... biorę się za trzecim tom :)

Odsłuchane jako audiobook. Opinia po czasie.
Skonfundował mnie początek - kontinuum czasowe zostało zaburzone poprzez przeskok w przód o kilka miesięcy. Potem wszystko zaczęło się już składać ze sobą i zazębiać. Ze wględu na dużą ilość spisków i gier politycznych, chwilami miałem wrażenie, że akcja nie jest pchana do przodu w satysfakcjonującym tempie.

Postanowiłam przeczytać po koleji. Tym samym to już piąta z kolei książa z tym światem, bardziej stonowana, postaci nieco mniej wyraziste, nie budzące większych sprzecznych emocji, coś im się tam przytrafia ale dynamika nieco spada, z coraz większym trudem brnie mi się przez historie. Pierwsza część "Pomnika" jest zdecydowanie ciekawsza, ta trzyma poziom i wprowadza...

Ludzie, ocknijcie się. Ziemiański nie potrafi pisać. Jego książki są nieporadne językowo, idiotyczne jeśli chodzi o konstrukcję świata przedstawionego i fabułę, puste pod względem idei i obleśne pod względem treści.
Zanim ktoś mnie oskarży o obsesję i powie "nie czytaj, jak ci się nie podoba" - tak, przyznaję, mam na tym punkcie obsesję. Boli mnie, że w mojej bibliotece...

Interesująca książka jedynym minusem jest fakt, że jest topornie napisana i trudno przeczytac 5 tomów po kolei

świetna kontynuacja Achai

Bardzo, ale to bardzo mi się podoba, wsiąknęłam jak w Achaję. Kto by przypuszczał, że marynarka wojenna, okręty i polskie militaria tak przypadną mi do gustu? A przypadły jak mało co. Wszak mało kto pisze jak Ziemiański. Spijam słowa, są tak bardzo w moim stylu, w każdej jego książce. Kobiety nie są tutaj eterycznymi blondyneczkami, jak trzeba to przywalą i używają słowa...

Zdecydowanie lepszy cykl niż powieść "toy wars." Ciekawa fabuła, duży plus za narracje z perspektywy różnych bohaterów. Drugi tom dużo bardziej polityczny, co dla mnie nie za bardzo jest plusem, ale co kto lubi. Momentami trochę przeciągnięta i niestety ale czasami się nudziłam, ale ogólnie jestem na tak.

O wiele lepsza niż Achaja.

Drugi tom nadal utrzymuje poziom. Mam wrażenie że jeszcze bardziej się wciągnęłam. Widoczny jest rozwój autora. Serdecznie polecam

Dyskusje

4 294