rozwiń zwiń

Warszawskie Targi Książki za nami

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.09.2021

Warszawskie Targi Książki 2021 odbyły się w plenerze, na warszawskim Placu Defilad. Pierwsze po półtorarocznej przerwie targi międzynarodowe odwiedziło, według szacunków organizatorów, kilkadziesiąt tysięcy osób.

Warszawskie Targi Książki za nami

Moc spotkań autorskich

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, nie zabrakło spotkań autorskich. Wśród pisarzy i pisarek, których i które można było usłyszeć na żywo, znaleźli i znalazły się: Elżbieta Cherezińska, Beata Chomątowska, Mariusz Czubaj, Natalia Fiedorczuk, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Berenika Miszczuk, Remigiusz Mróz, Grzegorz Piątek i Jakub Żulczyk. Wojciech Szot poprowadził z kolei spotkanie z finalistkami Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki: Eliane Brum („Kolekcjoner porzuconych dusz. Reportaże z Brazylii”), Jelenę Kostiuczenko („Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji”), Karoliną Sulej („Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”), Matildą Voss Gustavsson („Klub. Seksskandal w komitecie noblowskim”) i Jessiką Bruder („Nomadland. W drodze za pracą”). Wyróżnienie otrzymała ostatnia z wymienionych autorek, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Czechy jako gość honorowy

W roli Gościa Honorowego tegorocznych Warszawskich Targów Książki wystąpiły Czechy. Z ofertę wydawniczą można było zapoznać się w pawilonie, który zajmował powierzchnię 300 mkw. Zorganizowano również spotkania z udziałem: Michala Ajvaza, Bianki Bellovej, Davida Böhma, Radki Denemarkovej, Petra Hruški, Petry Hulovej, Aleny Morštajnovej, Galiny Miklínovej, Ivy Procházkovej, Jaroslava Rudiša, Marka Šindelki, Kateřiny Tuźkovej i Pavla Čecha. 

Kryminalna Warszawa

Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa otrzymał Ziemowit Szczerek za powieść „Cham z kulą w głowie”. Oprócz pierwszej nagrody jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Anna Kańtoch za „Wiosnę zaginionych” i Jędrzej Pasierski za książkę „Kłamczuch”.


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
jahula 14.09.2021 16:54
Czytelnik

I ja też tam byłem, i nawet krótki film dla swojej biblioteki zrobiłem :D
https://www.youtube.com/watch?v=fva0wAc29VY

Co mnie najmocniej zaskoczyło, to pobliski występ zespołu z Białorusi - wpadł mi tak w ucho że ta książkowa impreza nabrała dla mnie całkiem nowego wymiaru.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
awita 13.09.2021 20:15
Czytelniczka

I ja tam byłam, i kilka książek kupiłam, i dwa autografy zdobyłam, i odwiedziłam stoiska kilku ulubionych wydawnictw. Miałam przyjemność posłuchać ciekawych rozmów z pisarzami (Michal Ajvaz, Jaroslav Rudiš, Eustachy Rylski). W imponującym pawilonie czeskim nie miałam aż tak wielu pokus, bo wiele książek znam.
Wśród tłumów rodaków czułam się jak za czasów PRL na majowym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Ostatnia podróż Winterberga  Zagraj mi na drogę  Niewinni  Kroniki ukrytej prawdy
LubimyCzytać 13.09.2021 16:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post