Kłamczuch

Okładka książki Kłamczuch Jędrzej Pasierski
Okładka książki Kłamczuch
Jędrzej Pasierski Wydawnictwo: Czarne Cykl: Nina Warwiłow (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Nina Warwiłow (tom 4)
Czarne
2021-01-27
2021-01-27
9788381911429
Nina Warwiłow morderstwo śledztwo kryminał zagadka

Prawda czy fałsz?

Nina postanawia osiąść w Beskidzie Niskim. Wspomnienia sprzed 2 lat odbijają się niezbyt przyjemną " czkawką", bo ludzie są pamiętliwi.Teoretycznie pani komisarz spędza urlop z córką, praktycznie jednak już pierwsze spotkanie z dziwnym mężczyzną prowadzi do kolejnej, skomplikowanej sprawy kryminalnej.... Mężczyzna znany z notorycznych kłamstw zostaje znaleziony martwy. Czy wszystko, o czym mówił było kłamstwem? Co kryje hermetyczna społeczność wsi?
Kolejny to z Niną Warwiłow nie zawiódł. Pasierski utrzymuje wysoki poziom i właściwe tempo, co sprawia, że trudno się oderwać od tej niezwykłej historii.

Panie Pasierski! Dobrze Pan to robisz i nie przestawaj.
Wróciłam do twórczości autora po wieloletniej przerwie i jakże to był udany powrót.
Książka jest kolejną w serii z komisarz Niną Warwiłow. Która jest bardzo błyskotliwa, zawzięta i inteligenta. Uwielbiam takie postacie kobiece w książkach🔥
Mamy zabójstwo, mamy tajemnice, mamy małą hermetyczną wieś... To musiało się udać, no i się udało!
No i co uwielbiam w tej książce, moje miasto!🔥 Tak fajnie o nim czytać, jego opisy. Książka jakby wydaje mi się bliższa, jakbym znała bohaterów, bo są moimi sąsiadami.
Duży plus za krótkie rozdziały, przez co książkę czyta się szybko i nie postrzeżenie leci strona za stroną🖤
Polecam polecam polecam polecam!

Panie Pasierski! Dobrze Pan to robisz i nie przestawaj.
Mamy zabójstwo, mamy tajemnice, mamy małą hermetyczną wieś... To musiało się...

Świetny cykl, uwielbiam prozę Jędrzeja Pasterskiego. Świetnie zarysowane postacie, intryga rozwija się w odpowiednim tempie, czyta się bardzo płynnie. Jak dotąd to chyba najlepsza książka z cyklu.

Bardzo lubię serię z komisarz Niną Warwiłow. Niestety odkąd została matką Mili, sceny i cała otoczka związana z posiadaniem dziecka i to jak to się łączy ze spędzaniem czasu przez Panią komisarz jest mało realistyczne i wiarygodne (dla kogoś kto sam posiada małe dziecko) i bardzo mnie to razi. Autor powinien zdecydowanie zasięgnąć opinii kogoś z potomstwem w tym temacie ;)

Kolejny tom cyklu o komisarz Ninie za mną. I po raz kolejny mam dokładnie takie same odczucia. Ciekawa historia, dobrze przedstawione postaci i schematyczne zakończenie. Nina zbiera wszystkich i opowiada do jakich doszła wniosków i w jaki sposób rozwiązała zagadkę.

Nina Warwiłow wyjeżdża na wakacje do Beskidu Niskiego, ale jej spokój zostaje zakłócony zbrodnią oraz tajemnicą miejscowości w której się zatrzymała. Komisarz Warwiłow nawet w czasie urlopu z córką narażona jest na zbrodnie, których rozwiązanie przypada jej w udziale. Ciekawa fabuła i opis krajobrazu Beskidu Niskiego, pozwalają poczuć się tak jakbyśmy tam byli wspólnie z mieszkańcami Pyrowa.

Zdecydowanie najsłabsza część całego cyklu, do tej pory. Kompletnie nie interesowała mnie ani zagadka, ani losy bohaterów.

Komisarz Nina Warwiłow powraca w Beskid Niski. We wsi Pyrowa ma spędzić dwa tygodnie razem z córką. Spotka miejscowego tytułowego kłamczucha, który wkrótce zostaje zamordowany. Dawny znajomy nadkomisarz Karpiuk prosi ją o udział w dochodzeniu. Dawniej wieś zamieszkiwali Łemkowie. Na zjeździe społeczności komisarz Nina poznaje przeszłość mieszkańców. Policja odnajduje ofiary dawnej zbrodni. Powoli Nina dociera do prawdy. Za zbrodniami kryją się tajemnicę sprzed lat i teraźniejsze.

Kłamczuch to jak do tej pory najlepsza część cyklu z Niną Warwiłow. Moim zdaniem to jest mistrzostwo.
Autor zbudował kapitalną atmosferę, czułem ten klimat Beskidów. Żałuję, że nie poczekałem do urlopu w górach, żeby tam przeczytać Kłamczucha.
Super fabuła, nie ma nudy i przestojów. Wątki obyczajowe nienachalne, ale to chyba domena męskich autorów kryminałów. Może te wewnętrzne rozterki Karpiuka mi przeszkadzały, ale chyba chodzi raczej o to, że ich nie zrozumiałem.
Ciekawa konstrukcja całej powieści, fajne zwroty akcji, zakończenie z podwójnym wybuchem.

Z trudem kolejne części zostawiam na wakacje.

Boże kocham ♥️😻

Boże kocham ♥️😻