Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: , ,

Drugi tom serii o Brigdertonach. Anthony Brigderton, hulaka, zatwardziały kawaler Londynu, istny rozpustnik postanowił się wreszcie ożenić! Co więcej - wybrał sobie nawet kandydatkę: Edwinę Sheffield. Przeszkodą okazuje się jedynie jej siostra Kate, która nie chce zgodzić się na to małżeństwo, uważa bowiem, że jej siostra zasługuje na kogoś zdecydowanie lepszego niż ten oto podrywacz, któremu ulega prawie każda kobieta.

Naprawdę bawiłam się przy tej powieści świetnie! Przede wszystkim są w niej rewelacyjne dialogi, zwłaszcza w pierwszej jej części, gdzie jeszcze nie do końca Autorka przeszła do poważniejszych tematów. Druga część książki skupia się bowiem na problemach z jakimi borykają się bohaterowie. Bo zarówno Kate, jak i Anthony tłamszą w sobie pewne demony, które nieco komplikują im życie i którymi próbują walczyć jak tylko potrafią. Kate panicznie boi się burz, a Anthony żyje w przeświadczeniu, że nie dożyje swoich 39 urodzin i zginie podobnie jak jego ojciec.

Fantastycznie napisana powieść, idealnie oddająca klimat tamtych czasów. Akcja toczy się w szybkim tempie, nie ma więc tu nudy, a sytuacja zmienia się z rozdziału na rozdział. Pomiędzy bohaterami czuć uczucie, które również ewaluuje, się rozwija i dojrzewa!

Drugi tom serii o Brigdertonach. Anthony Brigderton, hulaka, zatwardziały kawaler Londynu, istny rozpustnik postanowił się wreszcie ożenić! Co więcej - wybrał sobie nawet kandydatkę: Edwinę Sheffield. Przeszkodą okazuje się jedynie jej siostra Kate, która nie chce zgodzić się na to małżeństwo, uważa bowiem, że jej siostra zasługuje na kogoś zdecydowanie lepszego niż ten oto...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Dwie kobiety. Całkiem od siebie różne. Pewnego dni ich losy zostają złączone i całkowicie zmienią ich dotychczasowe życie.

Sam jest w jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów w życiu. Próbuje utrzymać pracę, w której szef ciągle ma do niej jakieś pretensje. W domu próbuje walczyć z całych sił, aby pomóc mężowi w walce z depresją, a z czasem walczy też o utrzymanie swojego małżeństwa.

Nisha z kolei jest kobietą z klasą, jest żoną bogatego męża, który nagle ją porzuca. A Nisha odcięta od wszelkich środków do życia wpada w kłopoty.

Pewnego dnia kobiety idą na siłownie, a tam dochodzi do pomyłki i zamieniają się torbami. Okazuje się, że w torbie Nishy były szałowe, obłędnie seksowne, czerwone szpilki Christiana Louboutina. I teraz pytanie zasadnicze: jak takie buty są w stanie wpłynąć na życie dwóch kobiet?

Bardzo intrygujący pomysł na książkę. Ja do samego końca czytałam z wielkim zaciekawieniem i naprawdę czasem żałowałam, że nie mam więcej czasu na czytanie.

Książka napisana jest w typowym dla Jojo Moyes stylu, więc dla mnie to były wyjątkowo komfortowe chwile i po prostu uczta czytelnicza, którą chciałoby się przedłużać i przedłużać, aby móc się nią jak najdłużej delektować.

To powieść o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje.

O przyjaźni, która pojawia się niespotykanie w chwili, w której byśmy się totalnie jej nie spodziewali. Pokazuje nam jak bardzo ważni w naszym życiu są przyjaciele! I to, że czasem warto poprosić ich o pomoc...

Ale to także książka o tym, że wiele trudności można pokonać, daje nadzieję i siłę, aby walczyć. Walczyć przede wszystkim o siebie!

Dwie kobiety. Całkiem od siebie różne. Pewnego dni ich losy zostają złączone i całkowicie zmienią ich dotychczasowe życie.

Sam jest w jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów w życiu. Próbuje utrzymać pracę, w której szef ciągle ma do niej jakieś pretensje. W domu próbuje walczyć z całych sił, aby pomóc mężowi w walce z depresją, a z czasem walczy też o utrzymanie...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Ocena 7,1
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Na półkach: , ,

Agnieszka Długosz wie doskonale co to syndykat i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Jest bowiem siostrą Glisty. Na własnej skórze przekonała się także czym może być piekło na ziemi. Pewniej zaczyna czuć się dopiero przy jednej osobie Kordianie, przyjacielu jej brata, którego zadaniem jest teraz ją chronić. Pewnego dnia okazało się jednak, że Kordian zdradził syndykat, a to od razu spowodowało, że zawisł nad nim wyrok śmierci.

Kolejna część serii o syndykacie. Jest ona utrzymana w podobnej konwencji co poprzednie. Są tu emocje, uczucie, jest akcja i odpowiednie tempo. Czyli jest praktycznie wszystko co powinno być. Ja jednak w tej części nie potrafiłam się odnaleźć, nie potrafiłam wczuć się w bohaterów, którzy stanęli właściwie po przeciwnych stronach, a jednak ich uczucie do siebie było tak ogromne, że przezwyciężało tą granicę. Dla mnie była ona zbyt odległa.

Zakończenie wprawdzie nie pozostawia złudzeń i nie ma tu miejsca na niedopowiedzenie. Choć ja coś czuje, że a 5 tomie serii Autorki nas zaskoczą. Dlatego z niecierpliwością czekam na ostatni tom i jestem ciekawa czy moje domysły się sprawdzą!

Agnieszka Długosz wie doskonale co to syndykat i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Jest bowiem siostrą Glisty. Na własnej skórze przekonała się także czym może być piekło na ziemi. Pewniej zaczyna czuć się dopiero przy jednej osobie Kordianie, przyjacielu jej brata, którego zadaniem jest teraz ją chronić. Pewnego dnia okazało się jednak, że Kordian zdradził syndykat, a to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Armin Van Lander był zawsze tym spokojniejszym, bardziej grzecznym bratem, bardziej racjonalnym i opanowanym. Natalia Grońska to z kolei zdolna prawniczka, która dotychczasową swoją uwagę skupia głównie na pracy. Natalia wydaje się przebojową dziewczyną, która niczego się nie boi. Jednak jest to tylko poza. Nikomu nic nie mówi, że jest szantażowana, a wszystko co robi, to aby chronić swoją rodzinę. Z czasem jednak nagromadzonych emocji jest tak dużo, że potrzebują gdzieś znaleźć ujście. I tak dziewczyna trafia do tajemniczego klubu "Black Mirror", a tam spotyka Mister Reda...

"Armin" to druga część dylogii. I podobnie jak w poprzedniej i tu jest dużo emocji, chemii pomiędzy bohaterami, a my jako czytelnicy jesteśmy świadkami wewnętrznych rozterek tej dwójki i ich rozmyślań.

Tajemnice i sekrety powodują, że jesteśmy wciągnięci, czytamy z zapartym tchem, żeby dowiedzieć się jak ta zagadka zostanie rozwiązana. Pytanie tylko czy na wszystkie znajdziemy odpowiedzi?!

Armin Van Lander był zawsze tym spokojniejszym, bardziej grzecznym bratem, bardziej racjonalnym i opanowanym. Natalia Grońska to z kolei zdolna prawniczka, która dotychczasową swoją uwagę skupia głównie na pracy. Natalia wydaje się przebojową dziewczyną, która niczego się nie boi. Jednak jest to tylko poza. Nikomu nic nie mówi, że jest szantażowana, a wszystko co robi, to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Radek Rak - laureat Nagrody Literackiej Nike. Ta powieść zaintrygowała mnie przede wszystkim opisem.

Sofja Kluk to młoda, dojrzewająca dziewczyna, która nagle znajduje się w trudnym i niebezpiecznym dla siebie położeniu. Jej ojciec (profesor na uczelni) bowiem znika, nie wiadomo gdzie i w jakich okolicznościach. Ona sama dostaje się na nauki do pewnej Magistry. Magii jest tu niestety mało, ale w pewnym momencie to właśnie jej użycie wpływa na dalsze wydarzenia w książce.

Mamy tu stworzony świat, ale Autor nie przedstawia go czytelnikowi w żaden sposób. To my czytając musimy poskładać sobie całą tą układankę. Dowiedzieć się kim są Raki, smrty, Urząd Bezpieczeństwa. Całość osadzona jest w klimacie carskiej Rosji, jest mrocznie, ciemno, mało bezpiecznie... Sama Sofja wydaje się zagubiona, próbuje zrozumieć co się wokół niej dzieje, a my jako czytelnicy razem z nią pokonujemy tą drogę. Bardzo podobały mi się sceny z Sofją, Charunem i Zahir

Wprawdzie były momenty, że mnie nużyła, ale wynikało to z tego, że po prostu gubiłam wątek. Z drugiej strony podobał mi się klimat tej powieści, pomysł na nią, język i styl Autora. Byłam ciekawa do czego Sofja dotrze i jakie będą jej dalsze przygody i rozmyślania, bo i one odgrywają tutaj dużą rolę. Od połowy historia mnie niesamowicie wciągnęła, a wydarzenia nabrały tempa i ze strony na stronę było coraz ciekawiej! I zdecydowanie od razu zaczynam tom drugi, bo pierwszy się tak zakończył, że koniecznie chce wiedzieć co będzie dalej!

Radek Rak - laureat Nagrody Literackiej Nike. Ta powieść zaintrygowała mnie przede wszystkim opisem.

Sofja Kluk to młoda, dojrzewająca dziewczyna, która nagle znajduje się w trudnym i niebezpiecznym dla siebie położeniu. Jej ojciec (profesor na uczelni) bowiem znika, nie wiadomo gdzie i w jakich okolicznościach. Ona sama dostaje się na nauki do pewnej Magistry. Magii jest...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Od poprzedniej części minęło 6 lat. Przez ten czas wydarzyło się bardzo dużo w życiu Salem. Gdy po tym długim czasie musi wrócić do domu rodzinnego musi na nowo zmierzyć się tym co tu zostawiła. A odżywa w niej wszystko, co próbowała głęboko schować.

Salem i Thayer na nowo odnajdują siebie, ich uczucie ulega weryfikacji. Tym razem wracają do siebie już jak zdecydowanie dojrzalsi ludzie, z pewnym pakietem przeżyć, których doświadczyli, a które ich bezpowrotnie zmieniły.

Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej. Mam nawet wrażenie, że pierwsza była jedynie wstępem do tego co Autorka rzeczywiście chciała przekazać, a ukazała dopiero teraz. A pokazuje nam, że w życiu liczy się każda chwila, którą powinniśmy się cieszyć i ją celebrować. Bo nasze życie jest wyjątkowo ulotne i nie wiemy kiedy się skończy. Powinniśmy też doceniać te wszystkie małe rzeczy wokół nas, bo to w nich jest siła i moc. Powinniśmy być też uważni na to co nas otacza, bo nie wiemy kiedy i gdzie znajdziemy nasze pasje.

Od poprzedniej części minęło 6 lat. Przez ten czas wydarzyło się bardzo dużo w życiu Salem. Gdy po tym długim czasie musi wrócić do domu rodzinnego musi na nowo zmierzyć się tym co tu zostawiła. A odżywa w niej wszystko, co próbowała głęboko schować.

Salem i Thayer na nowo odnajdują siebie, ich uczucie ulega weryfikacji. Tym razem wracają do siebie już jak zdecydowanie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Salem na osiemnaście lat, właśnie skończyła liceum, ale sama nie wie co zrobić ze swoim życiem. Nie chce iść na studia jak większość jej znajomych, pomaga więc mamie w prowadzeniu sklepu, a w wolnych chwilach zaczyna opiekować się sześcioletnim synem sąsiada.

Thayer ma trzydzieści jeden lat, jest po rozwodzie i naprzemiennie z żoną wychowuje syna. Właśnie wprowadził się do domu obok i powoli dostosowuje dom i ogród do swoich potrzeb.

Ta dwójka poznaje się coraz bardziej i okazuje się, że wiele, praktycznie wszystko ich różni i są na innym etapie życia. Ale z drugiej strony są w stanie dać sobie to, czego oboje teraz potrzebują.

Poruszonych jest tu mnóstwo tematów takich jak: różnica wieku, molestowanie, śmierć czy choroba osoby bliskiej.

Ja długo nie mogłam "wejść" w tą książkę, początek był dla mnie nieco bezbarwny, bez emocji. Z czasem się to zmieniło, zwłaszcza jak poznajemy historię Salem i dowiadujemy się nieco więcej o Thayerze. Chociaż przytłaczająca jest ilość nieszczęść jakie tu mamy, przez co książka robi się dojmująco smutna...

Salem na osiemnaście lat, właśnie skończyła liceum, ale sama nie wie co zrobić ze swoim życiem. Nie chce iść na studia jak większość jej znajomych, pomaga więc mamie w prowadzeniu sklepu, a w wolnych chwilach zaczyna opiekować się sześcioletnim synem sąsiada.

Thayer ma trzydzieści jeden lat, jest po rozwodzie i naprzemiennie z żoną wychowuje syna. Właśnie wprowadził się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

To drugi tom serii. Tym razem nieco dokładniej poznajemy historię Liliany. Tym razem kobieta musi stawić czoło problemowi jaki niesie za sobą nieoczekiwana opieka nad nastoletnią kuzynką. Kiedy dziewczyna zaczyna przysparzać coraz to nowych kłopotów, Liliana próbuje dowiedzieć się od niej z czego to wszystko może wynikać. I w końcu dociera do tego jak traumatyczne przeżycia ma za sobą młoda dziewczyna...

W tym tomie dowiadujemy się wprawdzie najwięcej o Lilianie, ale o innych kobietach również. Poznajemy ich dalsze perypetie, chociaż nie zawsze są one tak rozbudowane.

Bardzo miło było mi odwiedzić te "książkowe przyjaciółki" na Kwiatowej. Z zainteresowaniem śledziłam ich kolejne losy i na pewno chciałabym poznać dalsze przygody!

To drugi tom serii. Tym razem nieco dokładniej poznajemy historię Liliany. Tym razem kobieta musi stawić czoło problemowi jaki niesie za sobą nieoczekiwana opieka nad nastoletnią kuzynką. Kiedy dziewczyna zaczyna przysparzać coraz to nowych kłopotów, Liliana próbuje dowiedzieć się od niej z czego to wszystko może wynikać. I w końcu dociera do tego jak traumatyczne przeżycia...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

"Rok na Kwiatowej" to seria książek o kobietach właśnie z ulicy Kwiatowej. Poznajemy 4 nieznające się kobiety, które zaczynają mieszkać w nowym dla siebie miejscu, a przez pewien zbieg okoliczności poznają się nawzajem.

Malwina to młoda kobieta, właśnie wyprowadziła się od rodziców, bo chciała zacząć własne życie. Pewnego dnia jednak jej tata umiera, a ona musi przejąć po nim prowadzenie jego firmy. Jest to dla niej bardzo trudne zadanie, bo całą duszą jest ona artystką. Liliana z kolei, to prawdziwa businesswoman. Prowadzi swoją prężnie działającą firmę. Ale to nie stało się z dnia na dzień, a przeszłość Liliany była bardzo trudna. Wioletta to energiczna, pogodna kobieta. Właśnie jest w ciąży, a w domu opiekuje się swoim wyjątkowo żywiołowym dzieckiem. Róża to z kolei bardzo spokojna, opanowana nauczycielka angielskiego.

Każda z tych kobiet ma jakąś swoją przeszłość. Każda boryka się z jakimś problemem, w którym pozostałe starają się jej pomóc, co wcześniej czy później w końcu się udaje. Ale co istotne, to czasem spotykamy człowieka, zdaje się nam, że nie ma on żadnych problemów, a wszystko przyszło mu łatwo. Jednak niestety rzadko kiedy tak jest. Często to człowiek, który ma za sobą niełatwą przeszłość. Czasem to ktoś, kto walczy i nie potrafi sam sobie poradzić z problemami, które go spotkały.

"Wędrowne ptaki" to pierwszy tom całego cyklu. Mnie zaciekawił i wciągnął na tyle, że na pewno sięgnę po kolejne tomy. Bo słuchając miałam wrażenie, jakbym sama była na kawie/herbacie u przyjaciółki!

"Rok na Kwiatowej" to seria książek o kobietach właśnie z ulicy Kwiatowej. Poznajemy 4 nieznające się kobiety, które zaczynają mieszkać w nowym dla siebie miejscu, a przez pewien zbieg okoliczności poznają się nawzajem.

Malwina to młoda kobieta, właśnie wyprowadziła się od rodziców, bo chciała zacząć własne życie. Pewnego dnia jednak jej tata umiera, a ona musi przejąć...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

To już trzeci raz jak spotykamy się z bohaterami Małej Przytulnej. Oczywiście pojawiają się tu nowi bohaterowie jak pan Kazik z poczty, pan doktor, ekscentryczna para Francuzów czy Antoś ze swoją Mamą.

Bardzo fajnie było mi wrócić do Małej Przytulnej i "ogrzać" serducho przy tych serdecznych ludziach. Bo gdy każdego dnia gonimy w pędzie, a wśród nas jest wiele mało życzliwych osób, to taka lektura jest niczym balsam dla duszy. Ja uwielbiam powieści pani Magdaleny, staram się regularnie po nie sięgać, są one dla mnie takim balsamem dla duszy. I uwielbiam to, że jest w nich idealna równowaga pomiędzy "złotymi" myślami, samą opowieścią a wplecionym humorem.

To już trzeci raz jak spotykamy się z bohaterami Małej Przytulnej. Oczywiście pojawiają się tu nowi bohaterowie jak pan Kazik z poczty, pan doktor, ekscentryczna para Francuzów czy Antoś ze swoją Mamą.

Bardzo fajnie było mi wrócić do Małej Przytulnej i "ogrzać" serducho przy tych serdecznych ludziach. Bo gdy każdego dnia gonimy w pędzie, a wśród nas jest wiele mało...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Przed wyruszeniem w drogę" to prequel całej serii. To tutaj dowiadujemy się jak powstała drużyna Kociołka.

Kociołek to kuchmistrz wojskowy, który podczas swoich przygód znajduje a to elfa, a to krasnoluda, a to goblina. Prywatnie ma też swoją karczmę, w której obecnie została jego żona.

Jak mi się spodobała ta książka. Świetny humor, gra słów, a to wszystko w idealnie moim klimacie. Bawiłam się wyśmienicie! I dawno nie uśmiechałam się tak często podczas słuchania! Dlatego "Nie ma tego Złego" to lektura obowiązkowa!

Przed wyruszeniem w drogę" to prequel całej serii. To tutaj dowiadujemy się jak powstała drużyna Kociołka.

Kociołek to kuchmistrz wojskowy, który podczas swoich przygód znajduje a to elfa, a to krasnoluda, a to goblina. Prywatnie ma też swoją karczmę, w której obecnie została jego żona.

Jak mi się spodobała ta książka. Świetny humor, gra słów, a to wszystko w idealnie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

"Nie dopniesz swego" to pierwszy tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. To kobieta wyjątkowo silna, niezależna, doskonale wiedząca czego chce.

Gabriela Sawicka zaczyna pracę w nowym mieście. Jeszcze nie miała szansy się rozpakować, a już zostaje wezwana na miejsce zbrodni. W lesie znaleziono przedramię człowieka. Najprawdopodobniej należy ono do Adama Zajączkowskiego - męża wysoko postawionej prokurator. Ta od początku chce kontrolować śledztwo i próbuje nakierować je na korzystne dla siebie tory. Nasza bohaterka od razu zaczyna czuć pismo nosem i próbuje walczyć z tym wszelkimi możliwymi sposobami. Śledztwo prowadzi z nią Rafał Michalczewski z dochodzeniówki. Michalczewski jest jednak policjantem z pełnymi zasadami, dlatego niejednokrotnie pomiędzy nim a Sawicką dochodzi do spięć...

Bardzo fajny kryminał, czyta się naprawdę jednym tchem. Pomagają w tym krótkie, wręcz ekspresowe rozdziały. A to sprawia, że jesteśmy wciągnięci w akcję na 100%, a książkę ciężko odłożyć:)

Poza tym zakończenie jest takie, że od razu zamówiłam w bibliotece kolejną część!

"Nie dopniesz swego" to pierwszy tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. To kobieta wyjątkowo silna, niezależna, doskonale wiedząca czego chce.

Gabriela Sawicka zaczyna pracę w nowym mieście. Jeszcze nie miała szansy się rozpakować, a już zostaje wezwana na miejsce zbrodni. W lesie znaleziono przedramię człowieka. Najprawdopodobniej należy ono do Adama Zajączkowskiego -...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

I mamy w końcu finałowy tom serii o Gabrieli Sawickiej.

W Trzeszczynie odkryto w lesie zbiorową mogiłę, a w niej ciała 6 mężczyzn. Są one w różnym stadium rozkładu, od miesiąca do 6 miesięcy. Podczas sekcji zwłok bardzo trudno ustalić przyczynę śmierci, chociaż w końcu się to udaje. Dodatkowo policjanci odkrywają coś, co łączy te wszystkie ofiary.

Równocześnie Englert cały czas próbuje udowodnić, że to Sawicka zabiła Lisa. Znajduje coraz to nowe argumenty. Sawicka natomiast próbuje wymigać się systemowi sprawiedliwości. I walczy z całych sił, oczywiście sobie znanymi metodami.

Przełom następuje również w relacji Sawickiej i Michalskiego. I tu mnie to nieco zaskoczyło. Ale z czasem jak sobie o tym myślę, to uważam, że bardzo fajnie Autorka rozwiązała ten wątek. Przede wszystkim spowodowała, że stał on się zdecydowanie bardziej wiarygodny!

Cała seria bardzo mi się podobała, wciągnęła mnie i czytałam te książki zaraz po wypożyczeniu z biblioteki! Tu naprawdę nie ma nudy. Akcja toczy się błyskawicznie, sytuacja jest dynamiczna i zaskakująca, a bohaterowie wyjątkowo charakterni!

I mamy w końcu finałowy tom serii o Gabrieli Sawickiej.

W Trzeszczynie odkryto w lesie zbiorową mogiłę, a w niej ciała 6 mężczyzn. Są one w różnym stadium rozkładu, od miesiąca do 6 miesięcy. Podczas sekcji zwłok bardzo trudno ustalić przyczynę śmierci, chociaż w końcu się to udaje. Dodatkowo policjanci odkrywają coś, co łączy te wszystkie ofiary.

Równocześnie Englert...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Izabeli Janiszewskiej i uważam, że to naprawdę świetny początek!

Beniamin ma 6 lat i właśnie po śmierci taty, przeprowadza się ze swoją mamą do nowego domu. A dokładnie do domu rodzinnego taty. Julia, mama chłopca, szybko zauważa, że dziecko zaczyna mieć kontakt z pewnym nowym, nieznajomym przyjacielem.

Do tego dochodzi do wielu dziwnych i bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Zaczyna rodzić się więc pytanie: czy ów przyjaciel to na pewno wytwór wyobraźni chłopca czy realna osoba?

Mamy także kilka historię sprzed lat. Skrzywdzenie Heli i dramat jej ojca. Paczkę kumpli z liceum.

I jak zawsze powstaje pytanie: czy historia z przeszłości ma wpływ na teraźniejszość? Kim ludzie z tamtych lat są teraz?

"W szponach" to naprawdę trzymający w napięciu thriller. Pełen grozy, tajemnic, wszechobecnego niepokoju. Atmosfera jest duszna, mroczna, wręcz przerażająca. Ja słuchałam z zapartym tchem, ale cały czas zastanawiając się jak poukładać te puzzle w całość. Historia ta jest tym bardziej przerażająca, że dotyczy dzieci, bo z jednej strony mamy małego Benia, a z drugiej Helę. Mamy także młodych chłopaków, którzy są dopiero u progu swojego dorosłego życia...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Izabeli Janiszewskiej i uważam, że to naprawdę świetny początek!

Beniamin ma 6 lat i właśnie po śmierci taty, przeprowadza się ze swoją mamą do nowego domu. A dokładnie do domu rodzinnego taty. Julia, mama chłopca, szybko zauważa, że dziecko zaczyna mieć kontakt z pewnym nowym, nieznajomym przyjacielem.

Do tego dochodzi do...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Eddie ma 12 lat. Marzy, aby dostać pod choinkę rower... Jednak od kiedy zmarł jego ojciec, życie Eddiego i jego mamy uległo diametralnej zmianie, nie mają pieniędzy, więc prezent w postaci roweru może zostać jedynie z sferze marzeń! Chłopiec jednak do końca marzy i wierzy, że jego mamie uda się dokonać cudu i spełnić jego marzenie. Dostaje jednak "głupi, ręcznie robiony sweter"! Na początku jest zły, sfrustrowany, nie umie poradzić sobie z wieloma negatywnymi emocjami jakie nim targają. Poza tym są to święta, które zapamięta do końca życia.

Eddie z czasem zaczyna rozumieć jak cenny prezent dostał wówczas od swojej mamy. Ale zrozumiał to dopiero po czasie.

"Świąteczny sweter" to opowieść oparta na prawdziwych przeżyciach Autora. Opowiada o rodzinie, zaufaniu, przebaczeniu. Skłania nas do refleksji co dla nas jest ważne i jakie mamy priorytety. Bardzo nostalgiczna, melancholijna lektura, która sprawia, że i my zaczynamy zastanawiać się nad własnymi emocjami i wartościami. Pozwala dostrzec też wartość rodziny w naszym życiu.

Eddie ma 12 lat. Marzy, aby dostać pod choinkę rower... Jednak od kiedy zmarł jego ojciec, życie Eddiego i jego mamy uległo diametralnej zmianie, nie mają pieniędzy, więc prezent w postaci roweru może zostać jedynie z sferze marzeń! Chłopiec jednak do końca marzy i wierzy, że jego mamie uda się dokonać cudu i spełnić jego marzenie. Dostaje jednak "głupi, ręcznie robiony...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

"Smog" to drugi kryminał z komisarzem Witem Nawrockim w roli głównej. Tym razem policjant prowadzi śledztwo dotyczące śmierci, a właściwie raczej zaginięcia pewnego pisarza kryminałów Daniela Kasprzaka. Nie ma bowiem ciała, więc nie wiadomo co się tak dokładnie stało. Co więcej komisarz musi rozwiązać zagadkę czy ma do czynienia ze zbrodnią czy może jedynie z mistyfikacją... W końcu po drugiej stronie ma pisarza kryminałów!

Jedną z podejrzanych jest Laura, jego bardzo bliska znajoma...

Pojawia się również Jagoda, dziewczyna, blogerka, która pomaga się odnaleźć komisarzowi w środowisku pisarzy, wydawców, blogerów i recenzentów...

Super czyta się książkę o książkach. To jeden z moich ulubionych motywów! Przy okazji Autor wplótł tutaj wiele ciekawostek dotyczących innych pisarzy i historii z życia świata literackiego. Dlatego tym przyjemniej i ciekawiej mi się czytało.

W powieściach Pawła Fleszara pojawiają się także odniesienia do współczesnych wydarzeń jakie miały miejsce w realnym świecie. To daje wrażenie, że wydarzenia z powieści są jak najbardziej realne, zapominamy, że czytamy tylko powieść, a fikcja zaczyna mieszać się z rzeczywistością. I tym razem pojawia się chociażby las Prawiek posadzony na cześć naszej noblistki Olgi Tokarczuk. I to tutaj w powieści zostaje odkryte zmasakrowane ciało.

"Smog" to naprawdę dobrze skonstruowany kryminał z ciekawą, wciągającą intrygą oraz ze śledczym z krwi i kości. Ja z przyjemnością przeczytałam o kolejnym śledztwie komisarza Nawrockiego i na pewno z chęcią przeczytam o następnym jeśli się ukaże!

"Smog" to drugi kryminał z komisarzem Witem Nawrockim w roli głównej. Tym razem policjant prowadzi śledztwo dotyczące śmierci, a właściwie raczej zaginięcia pewnego pisarza kryminałów Daniela Kasprzaka. Nie ma bowiem ciała, więc nie wiadomo co się tak dokładnie stało. Co więcej komisarz musi rozwiązać zagadkę czy ma do czynienia ze zbrodnią czy może jedynie z...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Tatiana ma 42 lata, ma dwoje starszych już dzieci, męża i wydawałoby się, że poukładane życie. Jednak życie potrafi zaskakiwać, bo okazuje się, że Tatiana zalicza z mężem wpadkę, a jest nią ciąża. Ale szybko wychodzi na jaw, że to nie jedyny problem z jakim przyjdzie się im mierzyć!

"Wpadka roku" to powieść pokazująca jak przewrotne jest nasze życie i jak potrafi wywrócić nam do góry nogami, to co tak skrzętnie sobie poukładaliśmy. Mówi o tym, że wpadkę może zaliczyć każdy. Ale po każdej burzy, wychodzi w końcu słońce. Musimy tylko nauczyć się radzić sobie z problemami jakie stawia przed nami los.

Tatiana ma 42 lata, ma dwoje starszych już dzieci, męża i wydawałoby się, że poukładane życie. Jednak życie potrafi zaskakiwać, bo okazuje się, że Tatiana zalicza z mężem wpadkę, a jest nią ciąża. Ale szybko wychodzi na jaw, że to nie jedyny problem z jakim przyjdzie się im mierzyć!

"Wpadka roku" to powieść pokazująca jak przewrotne jest nasze życie i jak potrafi wywrócić...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

To już 5 tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. Zaczyna się totalną torpedą, bo Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo Gabi. Podczas przesłuchania musi zatem przyznać się do związku z nią. Poza tym Sawicka zostaje porwana. Michalski próbuje ją za wszelką cenę odnaleźć... Do tego w między czasie toczy się sprawa zabójstwa emerytowanego policjanta i jego żony. Pytanie czy nie ma ona związku z pewną sprawą sprzed lat?!

Kolejny tom serii wspaniale trzyma poziom. Mamy wciągające śledztwo, szybką i sprawnie prowadzoną akcję, wyrazistych, zadziornych bohaterów. W tej powieści kartki przewracają się same, czyta się z zapartych tchem. Ja byłam ogromnie ciekawa jak potoczy się sprawa kryminalna, ale i jak Sawicka wybrnie ze swoich kłopotów.

Już naprawdę nie mogę doczekać się tomu 6, zwłaszcza, że będzie to ostatni tom z tej serii!

To już 5 tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. Zaczyna się totalną torpedą, bo Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo Gabi. Podczas przesłuchania musi zatem przyznać się do związku z nią. Poza tym Sawicka zostaje porwana. Michalski próbuje ją za wszelką cenę odnaleźć... Do tego w między czasie toczy się sprawa zabójstwa emerytowanego policjanta i jego żony. Pytanie...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Ocena 7,1
Uwięzieni w sł... Agnieszka Kozak, Ja...

Na półkach: , ,

Słowa, które słyszymy, wpływają na nas i budują nas. Dlatego tak bardzo ważne jest to co słyszymy. Pierwszymi osobami, z którymi mamy styczność i kontakt są nasi rodzice i tak wiele od nich zależy i w tej kwestii. To oni wyposażają nas w pewność siebie, poczucie własnej wartości, tożsamość jaką później mamy w dorosłym życiu. To przez pryzmat jakim oni nas widzą, później my postrzegamy siebie.

Ja po tą książkę sięgnęłam z dwóch powodów: pierwszym jest postrzeganie siebie przez to co mówili do mnie moi rodzice, drugim jest zwrócenie mojej uwagi na to co ja mówię do swoich dzieci. Bo chciałabym, aby moje dzieci były szczęśliwe i miały wsparcie we mnie jako w rodzicu.

To bardzo mądra książka, ja wiele z niej wyniosłam. I myślę, że jeszcze nie raz pewnie do niej sięgnę w ramach przypomnienia lub utrwalenia sobie niektórych myśli...

Słowa, które słyszymy, wpływają na nas i budują nas. Dlatego tak bardzo ważne jest to co słyszymy. Pierwszymi osobami, z którymi mamy styczność i kontakt są nasi rodzice i tak wiele od nich zależy i w tej kwestii. To oni wyposażają nas w pewność siebie, poczucie własnej wartości, tożsamość jaką później mamy w dorosłym życiu. To przez pryzmat jakim oni nas widzą, później my...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Potęga podświadomości. 2.0. Metody aktywujące twój potencjał C. James Jensen, Joseph Murphy
Ocena 6,4
Potęga podświa... C. James Jensen, Jo...

Na półkach: , ,

Ta książka to poradnik jak wykorzystać swój potencjał. Jak go aktywować, a potem nim zarządzać. Nie od dziś wiadomo, że wszystko zaczyna się od naszej głowy. To ona i w myśli z niej zawarte rzutują na to jak my się czujemy, jak działamy, ale i jak inni na nas patrzą i nas postrzegają. Nasze myśli wpływają też na to co nam się przydarza. Są więc kluczowe w odnoszonym przez nas sukcesie lub porażce.

Dlatego tak bardzo ważne jest pozytywne myślenie! Czasem jest ono bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Ale nawet gdy wydaje się nam, że sytuacja jest beznadziejna, musimy wmawiać sobie, że jest inaczej! Musimy zaklinać rzeczywistość i powtarzać sobie do znudzenia, że będzie dobrze... Do tego pomocne będą ćwiczenia afirmacji, medytacji, wizualizacji...

Ta książka to poradnik jak wykorzystać swój potencjał. Jak go aktywować, a potem nim zarządzać. Nie od dziś wiadomo, że wszystko zaczyna się od naszej głowy. To ona i w myśli z niej zawarte rzutują na to jak my się czujemy, jak działamy, ale i jak inni na nas patrzą i nas postrzegają. Nasze myśli wpływają też na to co nam się przydarza. Są więc kluczowe w odnoszonym przez...

więcej Pokaż mimo to