Przed wyruszeniem w drogę

Okładka książki Przed wyruszeniem w drogę Marcin Mortka Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Przed wyruszeniem w drogę
Marcin Mortka Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Drużyna do zadań specjalnych (tom 0.5) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Drużyna do zadań specjalnych (tom 0.5)
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2022-02-28
2022-02-09

Wyróżniona opinia i

Przed wyruszeniem w drogę

przeczytanych książek 449 napisanych opinii 223

uwielbiam tą drużynę świetnie napisane postacie i głównie to jest główny motyw mojej pozytywnej opinii na temat tej opowieści bo bądźmy szczerzy wszystko oprócz postaci jest tutaj maksymalnie średnie, jest guślarz których powinno być więcej jak i krasnoludów!

Prequel cyklu "Drużyna do zadań specjalnych", w której dowiadujemy się jak powstała owa drużyna. Powieść fantasy z dobrym humorem. Na pewno sięgnę po kolejne części. Polecam

Takie sobie opowiadanka. Prequel wprowadzający wszystkich członków drużyny do zadań specjalnych. Można przeczytać, czasem się zaśmiać, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.

Spodziewałem się lekkiej historyjki dla młodzieży i mocno się zdziwiłem, gdy poleciały pierwsze wulgaryzmy. O ile w niektórych przypadkach zgodzę się z ich wykorzystaniem, tutaj było ich nieco zbyt dużo i niepotrzebnie.
Cała historia, a raczej wstęp do sagi, zgrabny i przyjemny.
Ot zbieranina przypadkowych osób, którzy nie pozwalają się nudzić.
Sięgnę po kolejne części.

Cała historia, a raczej wstęp do sagi, zgrabny i przyjemny.
Ot zbieranina przypadkowych osób, którzy nie pozwalają się nudzić.
Sięgnę po kolejne części.

Audiobook
Lekka i przyjemna lektura , aby uspokoić głowę. Bardzi fajny humor ! Na 100 % będę słuchać następnych tomów;)

Audiobook

"Przed wyruszeniem w drogę" Marcina Mortki to humorystyczna powieść fantasy, która zabiera czytelnika w podróż do barwnego świata, bogatego w szczegóły. Książka stanowi prequele do cyklu "Drużyna do zadań specjalnych". Autor przedstawia nam bohaterów w sposób niezwykle barwny i różnorodny, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Ich losy są pełne humoru i emocji, a czytelnik łatwo się z nimi utożsamia.
Powieść skupia się na Edmundzie Kociołku, który świeżo upieczony awansował na kwatermistrza Dziesiątego Pułku Piechoty w armii księcia Stefana. Kociołek, znany ze swojej skłonności do pakowania się w tarapaty, szybko wpada w kłopoty. Aby się z nich wydostać, musi skompletować drużynę, która pomoże mu wykonać niebezpieczną misję.
Zaczynamy od konfliktowego spotkania z krasnoludem Grammem, a potem poznajemy kolejnych członków drużyny, takich jak rycerz Doli Urgo, Żychłoń, Eliah i Zwierzak. Ich przygody trzymają w napięciu, a humor sprawia, że książkę czyta się jak jedno tchnienie! 😊Bardzo podobały mi się także wstawki na końcu rozdziałów, gdzie nasz bohater wymieniał wiadomości (listy) ze swoją żoną Sarą. To subtelne wtrącenie dodaje głębi postaciom i relacji między nimi.
Jedną z największych zalet powieści jest jej humorystyczny charakter. Autor z dużą swobodą bawi się konwencją fantasy, tworząc zabawne sytuacje i żarty sytuacyjne. Humor jest inteligentny i nie spłyca fabuły, a jedynie dodaje jej lekkości i uroku.
"Przed wyruszeniem w drogę" to świetna powieść dla miłośników fantasy, którzy szukają lekkiej i zabawnej lektury. Książka Mortki bawi, wzrusza i intryguje, a jej bohaterowie na długo zapadają w pamięć. Polecam tę powieść wszystkim, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości i wyruszyć w fantastyczną podróż.
"A przed wyruszeniem w drogę...
Trzeba rozwiesić pierzynę! "

Kolejne spotkanie z tym autorem. Książka genialna i lekka. Powieść słuchałam w formie audiobooka. Jest to prequel powieści Nie ma tego złego i głodnej puszczy. Opowieść o Kociołku imieniem Edmund. W tej książce kociołek zbiera członków drużyny z powieści "Nie ma tego złego i Głodna puszcza". Jestem ciekawa co będzie w kolejnych tomach . Polecam.

Wyśmienity prequel przedstawiający kulisy powstania Drużyny do zadań specjalnych oraz początki zacieśniających się więzów przyjaźni między bohaterami.
Opowieść rozpoczyna się w okresie Waśni, czyli wojny domowej, w czasie której Edmund Kociołek pełni funkcję kwatermistrza Dziesiątego Pułku Piechoty, walczącego po stronie księcia Stefana i nie ma bladego pojęcia o wydarzeniach mających w najbliższej przyszłości diametralnie odmienić jego życie.

Ciekawe wprowadzenie do historii. Teraz tylko reszta części niech będzie równie wciągająca.

• Audiobooki