Nie dopniesz swego

Okładka książki Nie dopniesz swego Diana Brzezińska
Okładka książki Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 1)
Otwarte
2022-03-09
2022-03-09
literatura polska kryminał prokurator śledztwo mordestwo intryga uczucia

Pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. Ciekawa fabuła, wartkie pióro, wszystko się zgadzało.

Naprawdę świetny kryminał prokuratorski. Śmiem twierdzić że o wiele lepszy niż poprzednia seria, która zresztą łączy się z tą. W tej książce wszystko się zgadza, postacie wciągają i aż chce się czytać. Jedyne co wkurza to końcówka - nie za to, że nie pasuje, jest zle napisana czy coś. Ale za zachowanie i konsekwencje bohaterki. Z drugiej strony powoduje, że chce się odrazu sięgnąć po kolejną część

Bohaterka książki prokurator Sawicka przypadła mi do gustu.Chetnie poznam jej dalsze losy .
Sawicka zostaje wezwana na miejsce gdzie odnaleziono ludzką rękę, gdzie jest reszta ciała? Czy reka jest ręką zaginionego męża wysoko postawionej Pani prokurator?

To pierwszy tom I mój ostatni. Główna bohaterka jest głupia i nie da się jej lubić, więc głupoty wybaczyć nie można. Ponadto nie podoba mi się ukazanie śledztwa z tej perspektywy. Może w Polsce tak to właśnie działa, że policjanci pracują w terenie a prokurator wszystko nadzoruje. Szczerze powiedziawszy nigdy nie interesowałam się jak to faktycznie wygląda. Jednak taki układ nie przypadł mi do gustu. A właściwie nie po to czytam fikcje żeby zastanawiać się jak to naprawdę działa. Ja w każdym razie kończę przygodę z tą autorka.

Dobrze napisana bo szybko się czyta ciekawa i fabuła i główna bohaterka na pewno sięgnę po ciąg dalszy

- Dlaczego jesteś dla mnie miły? Bywam wredna.
- Bywasz? Oj, nie ty jesteś notorycznie wredna. Bywasz miła.

Prokurator Gabriela Sawicka wraca z wygnania, po zerwanych zaręczynach miała pracę zacząć w poniedziałek jednak już w sobotę odbiera telefon od przełożonego, iż ma stawić się na miejscu potencjalnej zbrodni. Sprawa nie jest prosta bo najprawdopodobniej jest to ręka zaginionego miesiąc wcześniej Adama Zajączkowskiego, którego żona jest wysoko postawionym prokuratorem. Od początku widać, że nie będzie współpracować i chyba ma coś do ukrycia, oraz nie chce wyjaśnienia sprawy. Jednak Sawicka nie zwraca na to uwagi i prze do przodu, a z pomocą zasadniczego Rafała, chcą doprowadzić winnego przed sąd.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jestem pozytywnie zaskoczona. Książkę przeczytałam w jeden wieczór, tak mnie wciągnęła historia, że musiałam ją skończyć i poznać zakończenie. Jest akcja, tempo, nagłe zwroty akcji. Czytało mi się z czystą przyjemnością. Lekkie pióro, prosty język i do tego super pomysł na książkę. Sama postać głównej bohaterki świetnie wykreowana tu bezwzględna Pani prokurator jednak tak naprawdę wrażliwa kobieta o swoich słabościach i lękach. Do tego postać Rafała byłego wewnętrznego u którego najważniejsze są zasady i przepisy. Razem tworzą duet jak ogień i woda. Mimo tego potrafią się dogadać i wspólnie osiągnąć cel. Reszta bohaterów też super wykreowana i można ich polubić nawet i Lisa.

Zakończenie ciekawe i mega kusi, żeby sięgnąć po kolejną część.

- Dlaczego jesteś dla mnie miły? Bywam wredna.
- Bywasz? Oj, nie ty jesteś notorycznie wredna. Bywasz miła.

Wartka akcja, charakterni bohaterowie, tej książki nie da się odłożyć, rezerwujcie wolny czas i do dzieła.... Polecam

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Diany Brzezińskiej i na pewno nie ostatnie. Polubiłam bohaterkę - bezczelną osobę o ciętym jeżyku. Świetnie napisana powieść, szybko się czyta. a najlepsze jest zakończenie. Na pewno sięgnę po kolejny tom.

Bawiąc się ogniem, możesz się poparzyć… pomykało mi po głowie podczas czytania.
Wciągająca akcja, zadziorni bohaterowie, prosty język i intrygująca historia. Za to lubię książki Autorki:)
Tym razem główną bohaterką cyklu jest prokurator Gabriela Sawicka, znana z powieści o Wilczych Klonach:) A i jeden z klonów pojawia się … i Lis.
Powieść czyta się świetnie. Napisana lekkim piórem, akcja toczy się dynamicznie i nie można się oderwać. Lubię bohaterów:)

Bawiąc się ogniem, możesz się poparzyć… pomykało mi po głowie podczas czytania.
Powieść czyta się świetnie. Napisana...

Sprawnie napisany kryminał, który czyta się dobrze i szybko. Widać, że autorka zna się na rzeczy i książka nie jest odrealniona, a podkoloryzowanie fabuły i pominięcie nudnych elementów śledztwa to oczywiście niezbędny zabieg, by dostarczyć czytelnikowi satysfakcjonującej rozrywki.
Jest niestety jedno "ale" ....po przeczytaniu wielu różnych powieści kryminalnych, tutaj razi mnie sztampowość głównej bohaterki, nie ma w niej nic oryginalnego ani budzącego sympatię.

• Przeczytane 2022
  • Kryminał