Szkoła Nawigatorów nr 4 specjalny polsko-żydowski.

Średnia ocen

                8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
147
144

Na półkach: , ,

Szkoda, że najnowsza Polska Noblistka nie przeczytała chociaż kilku artykułów lwowskiego historyka i archiwisty Aleksandra Czołowskiego, zmarłego w 1944 roku. Opisał on, na podstawie materiału źródłowego z XVIII wieku,dysputę między Żydami od Jakuba Franka, a czterdziestoma rabinami talmudycznymi. Miała on miejsce w katedrze lwowskiej w 1759 roku. Frankiści tłumaczyli chrześcijanom zawiłości Talmudu, co krytykowali Żydzi talmudyczni i traktowali to jako zdradę judaizmu. Jakub Frank i jego zwolennicy ochrzcili się, uznając Jezusa za Mesjasza, co kłóci się z wymową Księgi Jakubowej Polskiej Noblistki.
Poza tym w numerze wiele ciekawych artykułów żydowskich historyków, z których najbardziej przypadł mi do gustu Majer Bałaban. Większość z nich została zamordowana podczas II wojny światowej. Dlatego dobrze, że został po nich ślad w tych artykułach Szkoły Nawigatorów.
Serdecznie polecam i dziękuję za uwagę.

Szkoda, że najnowsza Polska Noblistka nie przeczytała chociaż kilku artykułów lwowskiego historyka i archiwisty Aleksandra Czołowskiego, zmarłego w 1944 roku. Opisał on, na podstawie materiału źródłowego z XVIII wieku,dysputę między Żydami od Jakuba Franka, a czterdziestoma rabinami talmudycznymi. Miała on miejsce w katedrze lwowskiej w 1759 roku. Frankiści tłumaczyli...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5
  • Chcę przeczytać
    3
  • Posiadam
    2
  • Ulubione
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Szkoła Nawigatorów nr 4 specjalny polsko-żydowski.


Podobne książki

Przeczytaj także