rozwiń zwiń

Od „Sodomy i Gomory” do „Pépé le Moko”. Film zachodnioeuropejski w polskiej prasie 1918-1939. Recenzje

Okładka książki Od „Sodomy i Gomory” do „Pépé le Moko”. Film zachodnioeuropejski w polskiej prasie 1918-1939. Recenzje
Barbara GierszewskaRoman Włodek Wydawnictwo: Officyna Seria: Archiwa Popkultury publicystyka literacka, eseje
236 str. 3 godz. 56 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Seria:
Archiwa Popkultury
Wydawnictwo:
Officyna
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
236
Czas czytania
3 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362409280
Tagi:
film recenzje dwudziestolecie międzywojenne
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Konteksty źródłowe w badaniach filmoznawczych Monika Bator, Adam Cybulski, Andrzej Dębski, Barbara Gierszewska, Barbara Giza, Mariusz Guzek, Małgorzata Kozubek, Radosław Szmatoła, Adam Wyżyński, Piotr Zwierzchowski
Ocena 0,0
Konteksty źród... Monika Bator, Adam ...
Okładka książki Kwartalnik Filmowy. # 85: Wiosna 2014 - Film i media - przeszłość i przyszłość Adam Andrysek, Blanka Brzozowska, Andrzej Dębski, Barbara Gierszewska, Andrzej Gwóźdź, Alicja Helman, Barbara Kita, Konrad Klejsa, Ryszard W. Kluszczyński, Tomasz Kłys, Krzysztof Kornacki, Arkadiusz Lewicki, Tadeusz Lubelski, Anna Nacher, Małgorzata Radkiewicz, Redakcja Kwartalnika filmowego, Jakub Zajdel, Siegfried Zielinski, Piotr Zwierzchowski
Ocena 7,5
Kwartalnik Fil... Adam Andrysek, Blan...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1583
1578

Na półkach: ,

No, muszę przyznać, że jestem nieco bardziej usatysfakcjonowana niż po tomie recenzji polskich - przede wszystkim dlatego, ze autorzy trochę częściej są zadowoleni z filmów, jakie przyszło im omawiać na łamach periodyków.
Tom podzielony jest na części odpowiadające krajom, z których pochodziły recenzowane obrazy: są więc filmy duńskie, reprezentowane głównie przez wczesne filmy nieme z Astą Nielsen, jest najobszerniejszy rozdział poświęcony filmom niemieckim, na ogół reprezentującym wysoki poziom filmom z Francji, jest też kilka stron o Czechosłowacji, Włochach i Anglii.
Omawiane filmy to przede wszystkim szlagiery pokroju "Gabinetu dra Caligari", "Nad dachami Paryża" czy włoskich superprodukcji tamtych czasów, ale są też recenzje obrazów mniej znanych albo zgoła zniszczonych i obecnie już niedostępnych. Mniej najbardziej ucieszyły wrażenia recenzentów z pokazów filmów awangardy francuskiej, dające bezcenne wręcz świadectwo, jak były odbierane futurystyczne i surrealistyczne eksperymenty przez ludzi, dla których wspomniane nurty były poniekąd codziennością.
Poziom recenzji na ogół równy - w tomie z recenzjami filmów polskich łatwiej było określić, jaka opcja polityczna (a tym samym jaki periodyk) był bliski autorowi, tutaj jakby więcej profesjonalizmu.

No, muszę przyznać, że jestem nieco bardziej usatysfakcjonowana niż po tomie recenzji polskich - przede wszystkim dlatego, ze autorzy trochę częściej są zadowoleni z filmów, jakie przyszło im omawiać na łamach periodyków.
Tom podzielony jest na części odpowiadające krajom, z których pochodziły recenzowane obrazy: są więc filmy duńskie, reprezentowane głównie przez wczesne...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Lata 20., lata 30. - w starym kinie
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także