Śladami Tecumseha

Longin Jan Okoń Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie Cykl: Tecumseh (tom 3) powieść przygodowa
1989-01-01
1989-01-01
832220634X
Ameryka Pn.; Indianie Stany Zjednoczone niewolnictwo

Karol May się chowa ...

Ostatnia część trylogii, była najsłabszą, ale mnie to w niczym nie przeszkadzało, gdy ją czytałem. Chciałem więcej i więcej. Jednak gdy kilka lat później czytałem całość ponownie, ten tom pominąłem.

"Śladami Tecumseha" przedstawia język plemion indiańskich i ich obyczaje na tle historycznym. Wszystko jest opisane prostym językiem, z uwzględnieniem pełnych faktów i przypisów. Wartka akcja, zapierające dech w piersiach zwroty akcji, piękne zakończenie. Mnóstwo potyczek i bitew z ukazaniem ich przebiegu. Sztuka strategii i dyplomacji pokazana jak i ze strony Indian tak i...

Ciekawa, ale w porównaniu z ,,Czerwonoskórym generałem'' czy ,,Tecumsehu'' prezentuje się trochę gorzej. Momentami przynudza

fajne zakończenie trylogii,

Po prostu- PIĘKNE ZAKOŃCZENIE TRYLOGI