Nieco inna historia cywilizacji. Dzieje banków, bankierów i obrotu pieniężnego

Stefan Bratkowski Wydawnictwo: Veda popularnonaukowa
9788361932123
Veda
bankowość banki pieniądz historia
popularnonaukowa
9788361932123
bankowość banki pieniądz historia

Kolejne rozdziały to kolejne cywilizacje, narody, kultury i epoki.
Nie jest to logiczna, beletrystyczna niemalże powieść o rozwoju narzędzi finansowych jak to ma miejsce w podobnej „Potędze pieniądza” Fergusona. Mamy tu raczej opis znanych różnym kulturom zdobyczy „cywilizacji pieniądza”.
Akapity z krótkim tłem historycznym, z informacjami dotyczącymi rozwoju handlu, rynku...

Jak robiono dawniej interesy? Kto, jak i na czym najwięcej zarabiał? Kto rządził światowymi finansami przez wieki i na jaką zmieniała się kolejno finansowa stolica świata? Co się dzieje, gdy na rynku brakuje pokrycia dla papierowych pieniędzy i dlaczego nie zawsze dzieje się tak samo? Kiedy chłop polski nosił złoty łańcuch i dlaczego nie opłacało się Polski rozbierać? - to...

Książka w sam raz aby czytać co wieczór w losowych rozdziałach. Każdy rozdział stanowi oddzielną historię i pozwala lepiej zrozumieć jak robiono interesy w dawnych czasach.

Dyskusje

• Ekonomia