Kropla malajskiej krwi

1993-01-01
Janina Sujkowska
literatura brytyjska

więcej Więcej

W gorącym wyspiarskim klimacie zamieszkali biali.
Różne z tego wyniknęły przygody i ukształtowały się ciekawe postawy ludzkie oraz rozterki wewnętrzne.
Autor w krótkich opowiadaniach kreśli przenikliwy obraz wyspiarskiego życia białych w Oceanii.

Świetne jak wszystkie opowiadania Maughama. Oj nie miał on raczej pochlebnego zdania o rodzaju ludzkim.

• Obyczajowe
  • 2009 Nabytki
  • Anglia
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Daleki Wschód

Dodaj cytat z książki Kropla malajskiej krwi