Szlak kości

Elly Griffiths Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ruth Galloway (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Crossing Places
Ruth Galloway (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Kuc
morderstwo groźby dziecko zbrodnie przeszłość

Do przeczytania książki nakłoniły mnie opinie moich znajomych , którzy zachwalali tę książke. Jak widać mieli rację. Bardzo podobała mi się cała akcja. Nie mogłem się oderwać od czytania. Od pierwszej strony książka zaskoczyła mnie akcją. Bardzo przyjemnie mi się czytało.
Polecam

Zapowiadała się ciekawa, pełna zwrotów akcji lektura. Okazało się jednak, że to zupełnie przeciętna powieść. Przyznaję, że miała kilka zaskakujących momentów, ale zdecydowanie mnie nie porwała.

Przyśnila mi się po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Przed chwilą skończyłam i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu o stonowanej pani archeolog i pochmurnym policjancie. I o bezkresnym krajobrazie nadmorskiego pustkowia, gdzie toczy się większość akcji. Polecam.

Szlak kości napisany przez Elly Griffiths jest moim pierwszym spotkaniem z jej twórczością i pierwszym tomem przygód Ruth Galloway będąca archeologiem sądowy. Przeczytałem opis i mnie zainteresował miejscem akcji, występowaniem badania kości i możliwą zagadką kryminalną. Przy tym pojawiły się pewne obawy wobec tego, co mogą dostać pomimo dobrego wrażenia jakie na mnie...

Na bagnach hrabstwa Norfolk ( wschodnie wybrzeże Anglii) odkryto kości dziecka.
Policja przypuszcza, że są to szczątki zaginionej przed dziesięcioma laty Lucy Downey - zaginęła ona w wieku czterech lat i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. Ich zbadaniem zajmuje się Ruth Galloway, archeolog z pobliskiego uniwersytetu. Okazuje się, że kości pochodzą z epoki żelaza......

Wszystko to, co lubię- nieszablonowa i ciekawie przedstawiona bohaterka (Ruth), policjant po przejściach i dużo tajemnic. Naprawdę ciekawa fabuła (i wcale nie przeszkadzało mi, ze lekko domyśliłam się rozwiązania - cóż za wiele się czytało), napisana ładnym językiem (pewnie też zasługa tłumaczki). Powieść pozbawiona też brutalności, co uważam za duży plus.
W każdym razie...

Odnoszę wrażenie , że nie potrafię czytać . Gdzie jest ta porywająca fabuła ?

Męczyłam długo ta ksiazke, dopiero pod sam koniec zrobiła się ciekawa i coś zaczęło się dziac. Chociaż do końca nie bylam pewna kto był sprawca...

Psychologia to w tej książce leży. Zagadka też mało wyrafinowana, zakończenie zaś... ech. Ale przeczytać można, jak już nie ma nic innego pod ręką.

Nużąca, szablonowa opowieść. Materiał na scenairiusz filmu sensacyjnego klasy C. Polecono mi ją, więc doczytałam do końca, ale w sumie szkoda czasu. Papierowy bohater, papierowe przemyślenia, bardzo hollywoodzkie zakończenie. Kolejne podejście do amerykańskiego kryminału zakończone fiaskiem. Polecam tylko w sytuacji kiedy żywcem nie ma juz nic innego pod ręką.

Dyskusje

• 2012
  • 2013
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2018
  • 2014

Dodaj cytat z książki Szlak kości