Srebrne krzesło

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 4) literatura młodzieżowa
The Silver Chair
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia Aslan
The Silver Chair
Opowieści z Narnii (tom 4)
literatura młodzieżowa
2005-01-01
Andrzej Polkowski
Narnia Aslan

"Srebrne krzesło" to opowieść o poszukiwaniach zaginionego królewicza. To syn Kaspiana, znanego z poprzednich części. Chłopiec zaginął przed laty i choć wielu próbowało, nikomu nie udało się go odnaleźć. Teraz to zadanie spada na barki Eustachego i jego koleżanki, Julii, którzy trafiają do Narnii, uciekając przed atakiem innych dzieci ze szkoły. Wyruszają w drogę przez...

Srebrne krzesło podobało mi się widać ze serie zaczyna być taka bardziej doroślejsza tym tomie do Narnii wracają Eustachy i jego przyjaciółka Julia na poszukiwanie księcia zaginionego syna Króla Kaspina dziewiątego dowiadujemy się co znaczy strata bliskim nam osób i co znaczy miłość dziecka do rodzica i rodzica do dziecka

Nie spodziewałam się, że w tej serii będzie coś tak zaskakującego jak całe to Srebrne Krzesło. Dzięki niemu właśnie uważam tę historię za najlepszą, jak dotychczas, opowieść z serii o Narnii.

Jedyne co podałabym w wątpliwość to cała przemiana Eustachego. Rozumiem, że jest to raczej książka dla młodszego odbiorcy, jednak uważam, że gdyby Eustachy pozostał przy swoim dawnym...

Przyjemna lektura. Trochę inna niż poprzednie części, ale równie ciekawa. Znów powróciły cudowne komentarze narratora. Żałuję, że nie czytałam tej serii w dzieciństwie.

Coraz mniej mi się ta seria podoba. Nie ma już tu nikogo z rodzeństwa Pevensie. Powraca Eustachy, który zachowuję się lepiej i mamy nową irytującą bohaterkę, koleżankę Julię.

Dawno czytaem *cmok*, nie pamiętam o co kaman.

Książka fajna, ale poprzednie części były lepsze.

Troszkę mroczniejsza i bardziej tajemnicza od poprzednich. Może na początku troszkę się dłuży ale zakończenie po prostu powala. Osobiście uważam ją za najlepszą część serii.

Ta książka, wydawnicza czwarta, a chronologicznie chyba szósta, ale mogę się mylić, była inna niż wszystkie trzy pozostałem i w sumie nie podobała mi się aż tak bardzo jak poprzedniczki, o ile w pierwszej, drugiej i trzeciej bardzo się wzruszyłem i było to dla mnie tak bardzo nostalgiczne to tu już czegoś takiego nie odczułem. Była to inna forma opowieści, wyraźnym plusem...

Jak dotychczas jest to moja ulubiona część. Wzbudziła we mnie najwięcej, jak dotąd, emocji. Wzruszyłam się pod koniec. Równie magiczna jak poprzednie. Jednym mankamentem jest zakończenie, które według mnie jest trochę oderwane.

Dyskusje

11 726