Srebrne krzesło

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 4) literatura młodzieżowa
The Silver Chair
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia Aslan
The Silver Chair
Opowieści z Narnii (tom 4)
literatura młodzieżowa
2005-01-01
Andrzej Polkowski
Narnia Aslan

Ta książka, wydawnicza czwarta, a chronologicznie chyba szósta, ale mogę się mylić, była inna niż wszystkie trzy pozostałem i w sumie nie podobała mi się aż tak bardzo jak poprzedniczki, o ile w pierwszej, drugiej i trzeciej bardzo się wzruszyłem i było to dla mnie tak bardzo nostalgiczne to tu już czegoś takiego nie odczułem. Była to inna forma opowieści, wyraźnym plusem...

Jak dotychczas jest to moja ulubiona część. Wzbudziła we mnie najwięcej, jak dotąd, emocji. Wzruszyłam się pod koniec. Równie magiczna jak poprzednie. Jednym mankamentem jest zakończenie, które według mnie jest trochę oderwane.

Razem z Eustachym i nową bohaterką Julią powróciłam już po raz szósty do Narnii. Upłynęło tam wiele lat, król Kaspian jest już stary. Aslan zleca dzieciom ważne zadanie: odnalezienie zagubionego syna Kaspiana, księcia Riliana. Razem z nowym przyjacielem, Błotosmętkiem wyruszają na poszukiwania.

Powoli kończy się moja przygoda z Narnią, ciekawa jestem ostatniej części

Poki co najlepsza z serii.

Podobała mi się bardziej niż "Książę Kaspian", ale mniej niż "Podróż Wędrowca do świtu". W "Srebrnym krześle" dzieje się sporo, ale wiele elementów powtarza się z poprzednich tomów - m.in poszukiwanie zaginionego księcia i zła czarownica. Symbolika w "Srebrnym krześle" jest już na tyle wyraźna, że momentami staje się przytłaczająca. Nie będzie to moja ulubiona część, ale na...

Czarta część Narnii.... Niezwykle ciekawa jednak nie tak wybitna jak jej poprzedniczka 'Podróż wędrowca do świtu'. Polecam, ponieważ wyjaśnia wiele zagadek i niejasności z poprzednich części.

Bardzo fajna książka, aczkolwiek bez rodzeństwa Pevensie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rozkręca się dość pomału, ale warto dać jej czas, bo druga połowa rekompensuje powolny początek. :-)

Rotacja bohaterów. Tym razem kuzyn i jego znajoma są głównymi postaciami. Ciekawa

Odrobinę słabsza część od poprzednich. Nie mogłam się jakoś wciągnąć.
Najbardziej urzekła mnie postać Błotosmętka:)

Dyskusje

11 553