Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić

Chip HeathDan Heath Wydawnictwo: Znak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Switch: How to Change Things When Change Is Hard
978-83-240-1615-0
Anna Gralak
Znak
zarządzanie organizacja
Switch: How to Change Things When Change Is Hard
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-240-1615-0
Anna Gralak
zarządzanie organizacja

Okładka książki The Power of  Moments Chip Heath, Dan Heath
7,5
The Power of ... Chip Heath, Dan Hea...
Okładka książki Decyduj - Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy Chip Heath, Dan Heath
7,7
Decyduj - Jak ... Chip Heath, Dan Hea...
Okładka książki Switch: How to Change Things When Change Is Hard Chip Heath, Dan Heath
8,3
Switch: How to... Chip Heath, Dan Hea...
Okładka książki Sztuka skutecznego przekazu czyli przyczepne koncepcje Chip Heath, Dan Heath
7,8
Sztuka skutecz... Chip Heath, Dan Hea...

Fajna książka. Konkretne sposoby. Dużo przykładów i historii.

Kto z nas nie chciał czegoś zmienić w swoim życiu, ale "jakoś tak... nie wyszło"? Po lekturze tej książki nie będzie już tak łatwo się wykręcić ;)
Autorzy w bardzo przystępny sposób (zapewne to też zasługa tłumacza) wyjaśniają mechanizm zmiany, w jaki sposób można przechytrzyć trudności na drodze do nowego, co można zrobić dla siebie, bliskich, firmy, kraju...
Zdecydowanie...

Ciekawa i przyjemna lektura, pomimo wielu powtórzeń pojawiających się w książce. Autorzy w prosty sposób przedstawiają metodykę sprawnego wprowadzania trwałych zmian, która działa w przypadku chęci zmiany nawyków osobistych jak i zmiany nawyków całych organizacji czy społeczeństwa. Twierdzą też, że poprzez odpowiednią determinację jesteśmy w stanie zmienić swoje osobowości....

Przykłady, historie, emocje i sporo merytoryki podanej w przystępny sposób. To tak w skrócie zawartość tej książki.
Co ciekawe, autorzy sprawdzają w praktyce na czytelniku skuteczność prezentowanych teorii. Jeżeli więc po przeczytaniu tej książki zmienisz coś w swoim życiu, lub chociaż zmieni się Twoje podejście do zmiany, to znaczy że opisywane techniki działają.
Polecam...

Świetnie się czyta. Motywująca do zmiany, ale również praktyczna. Przede wszystkim praktyczna. Jasny schemat, krok po kroku odnoszący się do różnych aspektów naszej psychiki i charakteru sytuacji. Mapa działania.

Książkę oceniam na 6,5, bo bardzo dobrze się ją czyta, ale to przecież nie powieść kryminalna, lecz poradnik zarządzania.

Chociaż Pstryk jest reklamowany jako poradnik, jak zmieniać, dla mnie jest to zbiór opowieści o tym, jak przebiega proces zmian. Opowieści te pochodzą z doświadczenia autorów albo jak opowieść o stosie rękawic roboczych jest przytoczona za Kotterem.

Po...

Przeciętna książka.
Koncept jeźdźca i słonia, atakowany z wielu stron i opleciony wieloma historiami. Napisana nieźle, ale dużo powtarzania w kółko tego samego i nieśmieszne żarty wplecione w tekst sprawiły, że w pewnym momencie książka stała się po prostu nudna i się dłużyła.
Ciekawy temat rozwojowego sposobu myślenia zaczerpnięty z książki Carol Dweck – „Nowa psychologia...

Ciekawe przykłady, fajne historyjki, jak to w amerykańskich książkach tego typu. Niestety zbyt dużo jest tu powtórzeń, co jakiś czas autor wraca do tego co było w poprzednim rozdziale, a nawet kilka wstecz i tak by się uzbierało jakieś 20 stron powtórzeń.

Poradnik z cyklu: jak zmienić swoje życie, napisany tak, by podążać za nim jak po sznurku. Napawa optymizmem i podnosi motywację. I o to chodzi:)
Poza tym: lekkość, poczucie humoru, ale nie tandetne zgrywactwo, opisy fajnych badań psychologicznych, no a przede wszystkim jasna i klarowna instrukcja zmiany

Skończyłem przed chwilą czytać, bardzo dobra książka - polecam !

Dyskusje

• Chcę w prezencie