Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć

Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
Gary KellerJay Papasan Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2013-10-23
2013-10-23

więcej Więcej

"Każdy twój życiowy sukces zawsze zaczyna się od ciebie. Wiesz, co należy robić. Wiesz, jak to robić. Następny krok jest prosty.
Jesteś pierwszym klockiem domina."
Gorąco polecam.

Jedna z niewielu książek, którą czytam regularnie.

Wiele już przeczytałem poradników i ten jest zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o produktywność. Dla mnie TOP3 najlepszych książek w życiu.

Dzięki zastosowaniu rad z niej zacząłem osiągać dużo więcej niż wcześniej, wcale nie pracując więcej godzin. Bardzo polecam, nie do każdego dotrze, ale jak już trafi, to po całości.

Ciekawa koncepcja

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (ok. 3min):

Recenzja w formie tekstowej dostępna na:

Bardzo wartościowa książka pomagająca na opracowanie własnej drogi osiągania najważniejszych celów w życiu.
Spójny i poparty badaniami naukowymi oraz przykładami system zasad i narzędzi jakie autorzy polecają aby żyć pełniej, zdrowiej i spełniać swoje marzenia.

Nie wywróciła życia do góry nogami, ale zdecydowanie utwierdziła w dotychczas kształtowanych przekonaniach na temat odpowiedzialnego kształtowania swojego życia. Potwierdza istotę inwestowania w siebie, wskazuje jednocześnie na koszty (niekoniecznie finansowe) pracy, którą należy ponieść by utrzymywać się ponad przeciętnością. Uczy czym jest "jedna rzecz" dla każdego w...

Takie Ultra Pareto - 99% treści tej książki mieści się na 1% jej objętości. Generalnie chodzi o to, żeby skoncentrować się na jednej rzeczy a cała reszta jest dopisana głównie w tym celu, iż nikt nie kupiłby książki składającej się z okładki oraz 1 strony.

Jedna rzecz - pierwszy klocek domina. Parafrazując główne pytanie przewijające się w książce - rzecz, której zrobienie sprawi, że wszystko inne stanie się łatwiejsze albo nieistotne. Ogólnie książka o planowaniu i priorytetach - polecam, aczkolwiek uważam, że całą treść można by umieścić na 20 stronach.

Książkę postanowiłem przeczytać zachęcony rekomendacją jednego z „youtuberow”, którego kanał oglądam. Na mnie jednak niestety książka nie zrobiła takiego wrażenia. Muszę przyznać, że przez większość czytania książka mnie nudziła i zastanawiałem ile paradoksalnie można pisać o jednej rzeczy ;) Miałem także nieodparte wrażenie, że autor przed jej napisaniem zrobił to co ja...

Dużo powtórzeń z książek o podobnej tematyce, mało treści nowych, ale dzięki w miarę skondensowanej formie oraz paru smaczkom zdecydowanie polecam. Obraz może mi też zaburzać fakt, że w niejednym podcaście czy wywiadzie o produktywności książka ta była polecana i w jakimś stopniu 'spojlerowana'.

Nie wiem jak same porady zadziałają, ale wydają się intuicyjne i...

1 043
  • Rozwój osobisty
  • 2021
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Rozwój

Gary Keller Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Zobacz więcej