Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć

Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
Gary KellerJay Papasan Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2013-10-23
2013-10-23

Nie jest to zbyt odkrywcza pozycja. Jak na skromne 210 stron i tak temat wydaje się przegadany. Natomiast jako początek do osiągania skutecznie postępów (sukcesów) jest to książka w sam raz.

Książka zdecydowanie przeciętna. Na pytanie jak osiągnąć sukces odpowiada: rób tą rzecz przez 4h dziennie, a na pewno go osiągniesz. I tak ta fraza przewija się przez całą publikację. Zawiera pewną ilość trafnych spostrzeżeń, ale można je spisać na kilku stronach.

"Każdy twój życiowy sukces zawsze zaczyna się od ciebie. Wiesz, co należy robić. Wiesz, jak to robić. Następny krok jest prosty.
Jesteś pierwszym klockiem domina."
Gorąco polecam.

Jesteś pierwszym klockiem domina."
Gorąco polecam.

Jedna z niewielu książek, którą czytam regularnie.

Wiele już przeczytałem poradników i ten jest zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o produktywność. Dla mnie TOP3 najlepszych książek w życiu.

Dzięki zastosowaniu rad z niej zacząłem osiągać dużo więcej niż wcześniej, wcale nie pracując więcej godzin. Bardzo polecam, nie do każdego dotrze, ale jak już trafi, to po całości.

Jedna z niewielu książek, którą czytam regularnie.

Ciekawa koncepcja

Ciekawa koncepcja

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (ok. 3min):

Recenzja w formie tekstowej dostępna na:

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (ok. 3min):

Recenzja w formie tekstowej dostępna na:

Pokaż mimo to video - opinia

Bardzo wartościowa książka pomagająca na opracowanie własnej drogi osiągania najważniejszych celów w życiu.
Spójny i poparty badaniami naukowymi oraz przykładami system zasad i narzędzi jakie autorzy polecają aby żyć pełniej, zdrowiej i spełniać swoje marzenia.

Nie wywróciła życia do góry nogami, ale zdecydowanie utwierdziła w dotychczas kształtowanych przekonaniach na temat odpowiedzialnego kształtowania swojego życia. Potwierdza istotę inwestowania w siebie, wskazuje jednocześnie na koszty (niekoniecznie finansowe) pracy, którą należy ponieść by utrzymywać się ponad przeciętnością. Uczy czym jest "jedna rzecz" dla każdego w różnych kontekstach i życiowych sytuacjach. Inspirująca i motywująca lektura.

Takie Ultra Pareto - 99% treści tej książki mieści się na 1% jej objętości. Generalnie chodzi o to, żeby skoncentrować się na jednej rzeczy a cała reszta jest dopisana głównie w tym celu, iż nikt nie kupiłby książki składającej się z okładki oraz 1 strony.

Jedna rzecz - pierwszy klocek domina. Parafrazując główne pytanie przewijające się w książce - rzecz, której zrobienie sprawi, że wszystko inne stanie się łatwiejsze albo nieistotne. Ogólnie książka o planowaniu i priorytetach - polecam, aczkolwiek uważam, że całą treść można by umieścić na 20 stronach.

Gary Keller Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Zobacz więcej