Okładka książki Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, poruszać i motywować Chip Heath, Dan Heath
Chip HeathDan Heath Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
MT Biznes
2021-04-09
2021-04-09
Komunikacja i negocjacje Marketing i PR jakość zaangażowanie wyróżnianie się z tłumu konkurencja pion działania poradnik motywacja

Okładka książki Liczby się liczą. Data storytelling, czyli jak opowiadać o danych Chip Heath, Karla Starr
Liczby się lic... Chip Heath, Karla S...
Okładka książki Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić Chip Heath, Dan Heath
Pstryk. Jak zm... Chip Heath, Dan Hea...
Okładka książki Przyczepne historie Chip Heath, Dan Heath
Przyczepne his... Chip Heath, Dan Hea...

📚 Znasz "Przyczepne historie"❓
Poznaj "Decydujące Momenty" Braci Heath.
📘Dlaczego czasem warto „potknąć się o prawdę” ❓

📚 „Potknij się o prawdę”

🛑 Drogi czytelniku, jeśli podczas lektury recenzji jesteś w trakcie spożywania posiłku, albo jesteś wrażliwy na dosadne historie, to odłóż lekturę recenzji na później.

W 2007 roku czasopismo „British Medical Journal” zorganizował wśród czytelników konkurs na najważniejszy przełom w medycynie od 1840 roku.

Trzecie miejsce zajęła… rewolucja sanitarna obejmująca m.in odprowadzanie ścieków.
W 2016 roku ponad miliard ludzi na świecie z braku toalety załatwiało się na zewnętrz – często w publicznych miejscach, co prowadziło do masowego rozprzestrzeniania się chorób.
Jednocześnie budowanie latryn, tradycyjna edukacja nie przynosiła oczekiwanych efektów.

Opracowano metodologię CLTS (Community-Led Total Sanitation),która znalazła zastosowanie w ponad 60 krajach.
Przechodząc do meritum – eksperci jeździli do miast i wiosek i zadawali serie standardowych pytań.
Następnie prosili o szklankę wody i zachęcali do jej wypicia. Każdy mieszkaniec odpowiadał twierdząco.
Ekspert CLTS wyrywał wtedy włos z głowy, podchodził do najbliższej sterty gówna i zanurzał w niej włos, a potem w szklance wody.
Następnie wręczano szklankę wody i zachęcano ponownie do jej wypicia. Wszyscy odmawiali, więc pytano dlaczego nie chcą wypić tej wody?
Odpowiadali zgodnie z prawdą: „Bo jest w niej gówno!”.
Następnie Eksperci opowiadali o muchach. Pytali czy na sześciu nogach much zbierze się więcej gówna, czy na 1 włosie. Odpowiadali, że na nogach muchy.
Eksperci pytali dalej… „Czy muchy siadają czasem na waszym jedzeniu?”. Tak – odpowiadali mieszkańcy.
Potem padała seria niewygodnych pytań: „Czy wyrzucacie czasem to jedzenie?”, „Więc co w takim razie jecie?”
Następował moment zapłonu… mieszkańcy połączyli fakty.
Zaczynali wykrzykiwać: „Tak dłużej być nie może!”.
I myślenie: „Co my do cholery robimy?” i wstręt, który jest najsilniejszym bodźcem zmiany.
Naga prawda wyszła na jaw.
Mieszkańcy nie dostrzegali prawdy, dopóki się o nią nie potknęli…
Jak wspominają autorzy „potknąć się” nie oznacza stracić równowagę.
Potknąć się o prawdę to „zahaczyć” o coś umysłem i stracić pewność siebie.

Pozostała część recenzji: https://www.linkedin.com/posts/paweljaczewskipl_jednaksiazkawtygodniu-ksiafbahqka-czytam-activity-7084789819423211520-hKS4?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

📚 Znasz "Przyczepne historie"❓
Poznaj "Decydujące Momenty" Braci Heath.
📘Dlaczego czasem warto „potknąć się o prawdę” ❓

📚 „Potknij się o prawdę”

W 2007 roku czasopismo „British Medical Journal”...

Decydujące Momenty: Odkryj Sztukę Tworzenia Niezapomnianych Doświadczeń!"

Czy zdarzyło Ci się przeżyć chwilę, która na zawsze pozostawiła ślad w Twojej pamięci? To właśnie decydujące momenty, które potrafią zmieniać, poruszać i motywować nas do działania. Teraz możesz poznać tajniki tworzenia takich doświadczeń dzięki książce "Decydujące Momenty".

🕰️ CZAS W TWOICH RĘKACH: Autor przeniesie Cię w świat decydujących chwil, pokazując, jak świadomie kreować wyjątkowe doświadczenia. Teraz to Ty możesz mieć kontrolę nad tym, co zostaje w sercach i umysłach innych.

🌟 ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT: Decydujące momenty to klucz do wpływania na innych oraz kreowania wyjątkowych wspomnień. Odkryj, jakie elementy składają się na te magiczne chwile, które zostają w pamięci na lata.

💡 INSPIRACJA I PRZYKŁADY: W książce znajdziesz liczne inspirujące przykłady decydujących momentów z życia znanych postaci oraz z różnych dziedzin, które pokażą Ci, jak można tworzyć doświadczenia, które poruszają.

🚀 ZRÓB RÓŻNICĘ: "Decydujące Momenty" to nie tylko książka, to narzędzie do transformacji. Dowiedz się, jak wpłynąć na innych, budować relacje i zostawić po sobie ślad, który zainspiruje innych do działania.

🔑 TWÓRZ WSPOMNIENIA: Ta książka to przewodnik do tworzenia wspomnień, które napędzają motywację i zmieniają nasze życie. Wprowadź magię decydujących momentów do swojego świata.

"Decydujące Momenty" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pragnie budować doświadczenia, które zostaną w sercach i umysłach innych. Gotowy na odkrywanie tajemnic tworzenia decydujących chwil? #DecydująceMomenty

Decydujące Momenty: Odkryj Sztukę Tworzenia Niezapomnianych Doświadczeń!"

🕰️ CZAS W TWOICH RĘKACH:...

Żeby zbudować szczyt (decydujący moment),wystarczy odejść od rutyny. Ot cała filozofia zawarta w tej książce.
Pamiętne doświadczenia to jedno, ale mądrość życiowa to drugie i wystarczy tylko odrobina nowości, różnorodności by nadać życiu smak.
Czy bym poleciła? Niekoniecznie

Czy bym poleciła? Niekoniecznie

W przeciwieństwie do wielu pozycji z pogranicza biznesu i psychologii nie jest to coachingowy bełkot.
Mi kilka rzeczy uświadomiła.

Mi kilka rzeczy uświadomiła.

W jaki sposób kreować wydarzenia w życiu, w pracy by stały się one wyjątkowe i niepowtarzalne ?
✨Co wpływa na to,że jedne doświadczenia pamiętamy co do sekundy i z każdym szczegółem, a inne po prostu zapominamy ?
✨ Jak nauczyć się celebrować każdą chwilę i doceniać małe momenty w naszym życiu ?
✨ Jak być człowiekiem,który tworzy niezwykłe, decydujące momenty dla siebie i innych ?
👉Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce . Autorzy w bardzo przystępny i prosty sposób opowiadają jak z punktu widzenia przełożonego inspirować swoich pracowników. W książce znajdziemy wiele przejmujących,zabawnych, a co najważniejsze prawdziwych historii, które motywują do działania na polu zawodowym i prywatnym. Serdecznie polecam Wam tę książkę , jeśli chcecie zmienić coś w swojej pracy czy życiu osobistym. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i osobiście dzięki niej mam wiele nowych pomysłów w kategorii biznesowej. Rozbudziła ona moją kreatywność oraz dała mi wiele do myślenia w kategorii doceniania chwili obecnej.

Jakże się cieszę, że ta pozycja doczekała się polskojęzycznej edycji! Czytałem równo rok temu w oryginalnej, anglojęzycznej wersji i serdecznie polecam. Teraz chętnie sięgnę ponownie po polskie wydanie. Moje wrażenia z lektury poniżej. Dla każdego kto lubi dobrze napisane książki z pogranicza psychologii, komunikacji, marketingu, zarzadzania ludźmi, motywowania zespołów to lektura obowiązkowa.

"Ch.&D. Heath "The Power of Moments", @penguinrandom.
Braci H. zawsze czyta się przyjemnie i z pożytkiem. Świeżość spojrzenia, syntetyczne, narzędziowe podejście do problemu wsparte interesującymi przykładami z różnych dziedzin życia, nieraz dalekich od biznesu. Warto. Dla mnie miejsce na podium w dorobku autorów tuż za absolutnie fantastycznym "Made to stick" ("Przyczepne koncepcje") oraz "Switch" ("Pstryk")."

• Psychologia
  • Religia/duchowość/rozwój
  • Legimi rozwój
  • VI. PORADNIKI
  • Psychologia, poradniki, reportaże itd.