Kup teraz - 4 oferty w cenie od 21.98 zł do 26.90 zł

Kwiat pustyni

Waris DirieCathleen Miller Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Waris Dirie (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
Desert Flower
Waris Dirie (tom 1)
biografia, autobiografia, pamiętnik
Marek Wrześniewski
Somalia modelka autobiografia ucieczka

Wyśmienita. Mocna, nie mogłam się oderwać

Do tej pory pamiętam przeczytany opis obrzezania oraz późniejszych jego konsekwencji.

Nie przypadają mi do gustu powieści autobiograficzne a po tej książce - nic się nie zmieniło. Nudziła mnie w wielu momentach, i ciężko było mi ją skończyć. Ciekawa historia, przesilna kobieta a książka - mocno przeciętna.

Polecam tą książkę, duże emocji gwarantowane. Historia tej dziewczyny nie jest usłana różami a bólem i łzami i cierpieniem, ale jest silna. Polecam aby każdy mógł mieć swoją opinie na temat obrzezania kobiet w Somalii.

Liczyłam, że przeżyję coś niesamowitego podczas czytania tej książki, ponieważ początek naprawdę mnie zainteresował. Niestety, brakowało jakiejkolwiek akcji, książka była nudna jak flaki z olejem. Momentami przysypiałam. Szkoda.

Opinia dodana w serwisie 4.03.2019r.

Tylko człowiek ma tak chore podejście do swojej seksualności. Zamiast akceptować, tak wiele społeczeństw wciąż ją piętnuje. Najczęściej w ciele kobiety. To karygodne.
Książka pozostawia straszne wrażenie. W słowniku brakuje słów, by można określić to, czym jest rytualne okaleczanie ciała, obrzezanie. Odejmuje mowę.

CUDOWNE! Książka jest przedstawiona w sposób łagodny, ale opowiada o bardzo brutalnych rzeczach, które niestety... zdarzyły się na prawdę. Jestem pełna podziwu historii, jaką przeżyła nasza dzielna Waris i nie wyobrażam sobie, jak miałoby wyglądać moje życie, gdybym to ja urodziła się na jej miejscu. Lektura wciąga, ciągle się coś dzieje. Koniec jest bardzo przyjemny i...

Bardzo wciągająca książka, mimo iż nie jestem fanem tego rodzaju literatury to przeczytałem ja już dwa razy. Najlepsze w niej jest realizm oraz to iż nie ma w niej jakiś bezsensownych wstawek, tylko po to aby książka miała więcej stron.

Ta nieprawdopodobna historia, która naprawdę się wydarzyła, porwała mnie już od pierwszych kroków Waris przez pustynię. Bez zbędnych dłużyzn, skupia się naprawdę na tym co ważne w tej opowieści - walce o przetrwanie, podejmowaniu ryzyka by nie poddawać się biernie losowi i tożsamości, która może wiązać się z nieludzkim cierpieniem. Porusza, daje do myślenia, ale nie przytłacza.

Aż trudno uwierzyć, że tę niesamowitą, wręcz baśniową historię napisało samo życie! Najlepszy pisarz, czy scenarzysta nie wymyślił by takiej opowieści. Niby motyw znany i stary jak świat - od kopciuszka do królewny, ale jednak książka trzyma cały czas w napięciu.

I jeszcze jedno - nie jest to taka tam tylko biografia znanej modelki. Kryje się tu przesłanie i apel,...

17 777
    3 638