Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku

Waris DirieCathleen Miller Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Waris Dirie (tom 1) literatura faktu
Desert Flower
Waris Dirie (tom 1)
literatura faktu
Marek Wrześniewski
Afryka obrzezanie Waris Dirie Cathleen Miller

,,Kwiat pustyni'' to świadectwo niezwykle silnej i odważnej kobiety gotowej odmienić los swój i tysięcy innych kobiet. Jej opowieść, w której mówi o swoim obrzezaniu, ucieczce przed wydaniem za mąż i drogą do kariery modelki jest bardzo popularna. Trzeba głośno mówić o tym okrucieństwie. Waris dzięki swej wiedzy i utworzonym organizacjom pomogła bardzo wielu ludziom,...

Mi osobiście się podoba. Polecam!

Kazda ksiazka opowiadajaca o zyciu totalnie innym od naszego wlasnego jest podroza w nieznane. Ta akurat jest historia o odwadze I sile by pokonac przeciwnosci losu. Nie tylko barwnie opowiada o afrykanskiej historii glownej bohaterki ale jest tez refleksja nad tym co mozna zmienic a zyciu swoim I innych.

Bardzo interesujaca ksiazka, wciagnela mnie bardzo!

Porządnie napisana, prawdziwa historia. Wzruszająca, momentami smutna ale i pocieszająca bo ostatecznie z happy endem.

ciekawa

Przejmujące świadectwo somalijskiej dziewczyny - Waris, co w języku nomadów znaczy kwiat pustyni. Scenę obrzezania czytałam na raty :( Powstał również film z przepiękną Liyą Kebede w roli głównej. Polecam i książkę i film.

Przeczytałam tą książkę dobrych pare lat temu, ale wciąż pamiętam jakie emocje na mnie wywarła - płakałam do poduszki. Na prawdę wyciskacz łez. Zaznaczę, że płakałam może tylko przez 3 książki, To jak to wszystko jest opisane nie pozwala zachować emocji w ryzach.

Są takie książki, które zmieniają nasz światopogląd. Odnajdujemy w nich odpowiedzi, na których pytania nawet nie zadaliśmy, a także dowiadujemy się, że inni mają „gorzej". Taką książką dla mnie jest „Kwiat Pustyni” Waris Dirie. Jest to autobiograficzna powieść opisująca życie autorki od narodzin do stania się top modelką. Ale czy to historia taka jak wszystkie?

W książce...

• Biografie
  • 2013
  • Literatura faktu

Waris Dirie Kwiat pustyni
Waris Dirie Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do...
Waris Dirie Kwiat pustyni. Z namiotu nomadów do...